הצתה (אילוסטרציה)
הצתה (אילוסטרציה) צילום: iStock

מי מתנכל לעסקים חרדיים בערד? עיתון 'המודיע' תקף בחריפות את אירוע ההצתה במרכז קניות חרדי בעיר, וטען כי מדובר בפירות ההסתה נגד המגזר החרדי כולו.

"זעזוע כאב ותדהמה מאירוע הצתה של חנויות בבעלות יהודים שומרי תורה ומצוות בעיר ערד", כתב העיתון בעמוד הראשון.

שורת חנויות בבעלות חרדית הועלו באש על ידי תושב העיר בערב שמחת תורה ונגרם נזק כבד. ח"כ יעקב ליצמן אמר לעיתון כי "פירות הבאושים של הסתה עוינת דת ומסורת מתפרצות מול עינינו בצורה קשה ובזויה. אני קורא לרשויות החוק לפעול במהירות ובנחישות נגד הפורעים, בכדי למנוע הישנות מקרי התקיפה המסוכנים הללו".

כמו כך צוטטו עסקנים ואישי ציבור המזהירים ממה שהם מכנים "המשך ההסתה שלוחת הרסן כלפי יהודים חרדים שאת תוצאותיה הקשות אנו רק מתחילים לראות ואת סופה מי ישור''.

בדבריהם קבלו על שתיקת הרשויות. "תרעומת רבה על שתיקת הגורמים העירוניים מול ההתנכלות וההפסדים העצומים למשפחות תושבי העיר''.

בתחילת השבוע עצרה המשטרה צעיר, תושב ערד, בחשד שהצית מרכז מסחרי בעיר בערב החג וגרם להרס רב. החשש הוא כי מדובר בפשע שנאה נגד חרדים עלה שכן רבים מבעלי החנויות במרכז המסחרי משתייכים לחסידות גור.

מהמשטרה נמסר כי ביום שישי נפתחה חקירה בעקבות חשד למעשה הצתה בערד, אחרי שהתקבל דיווח אודות שריפה במכולת במרכז מסחרי בעיר.

בעקבות הדיווח שוטרים וחוקרי הזיהוי הפלילי הגיעו למקום ופתחו בסריקות. למקום נגרם נזק כבד ונפתחה חקירה משותפת עם שירותי כיבוי והצלה בחשד להצתה. במהלך החקירה נודע לחוקרי מחלק הנוער בתחנת ערד שמו של החשוד, והוא נעצר.