חמאס ו'פתח' דנות ברשימה משותפת

מנהיג חמאס משבח המגעים לפיוס ואומר, כי שוקלות להתמודד בבחירות לפרלמנט ברשימה משותפת.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשפ"א

הנייה
הנייה
פלאש 90

איסמאעיל הניה, מנהיג חמאס, אומר כי ההיסטוריה לא תרחם על המדינות אשר הכירו ב"ישות הישראלית" וכיננו יחסים איתה וגם העמים הערביים לא ישכחו זאת.

בראיון באיסטנבול לעיתונאי הבריטי דיוויד הרסט אמר הניה, כי אנחנו מכירים את הנהגת הישות הישראלית יותר טוב מהם. אנו יודעים כיצד הם חושבים, ואנו אומרים לאחים שלנו באיחוד האמירויות שהם יפסידו בגלל ההסכמים האלה, כיוון שכל מה שמעניין את הישות (הישראלית) הוא להשיג דריסת רגל צבאית וכלכלית באזורים הקרובים לאיראן".

הניה הוסיף ואמר, כי המפעל הציוני הוא פרויקט של התפשטות ומטרתו לכונן את ישראל הגדולה, ואל למדינות ערב להיות אמצעים למימושו של יעד זה.

לדברי הניה, הארץ הייתה שייכת לפלסטינים זמן רב לפני שהציונים מאירופה הגיעו אליה וירושלים הייתה כיוון התפילה הראשון של המוסלמים ומקום עלייתו של מוחמד לשמיים.

הוא הדגיש, כי הפלסטינים לעולם לא יוותרו על שעל מאדמת פלסטין וישאפו לשחרר אותה, וגם אם הדור הזה לא יצליח במשימה הדורות הבאים בוודאי יצליחו.

בנוגע למגעים לפיוס פנים פלסטיני אמר הניה, כי חמאס ו'פתח' שוקלות להתמודד בבחירות לפרלמנט ברשימה משותפת. לדבריו, קיימת התקדמות חיובית אף שהאתגרים עדיין גדולים.