בן 25 נדבק בקורונה פעמיים

תושב נבאדה בן 25 נדבק בקורונה פעמיים, כאשר בפעם השנייה התסמינים היו קשים הרבה יותר והוא נזקק לטיפול בבית חולים.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשפ"א

נגיף הקורונה
נגיף הקורונה
צילום: איסטוק

צעיר בן 25, תושב נבאדה בארה"ב, החלים לאחרונה לאחר שחלה פעמיים בקורונה.

על פי רופאיו של האיש, בפעם השנייה בה נדבק בנגיף התסמינים מהם סבל היו חמורים הרבה יותר והוא נזקק לאשפוז וטיפול בבית החולים.

ב-25 במרץ חש האיש בפעם הראשונה בגל של תסמינים שכללו כאבי גרון, שיעול, כאבי ראש, בחילות ושלשולים. לאחר שפנה לרופא, הוא אובחן לראשונה כחיובי לקורונה ב-18 באפריל.

ב-9 במאי ולאחר מכן ב-26 במאי הוא עבר בדיקות קורונה שנמצאו שליליות והוא החלים מהנגיף. זמן קצר לאחר מכן, בתאריך ה-28 במאי, החל האיש לחוש שוב בתסמינים שכללו חום, כאבי ראש, סחרחורות, שיעול, בחילות ושלשולים.

ב-5 ביוני הוא עבר שוב בדיקת קורונה, ונמצא חיובי בפעם השנייה. הפעם התסמינים החמירו ורמת החמצן בדמו ירדה עד שהרופאים נאלצו לאשפז אותו בבית החולים ולהעניק לו סיוע בחמצן. הרופאים טוענים כי לא מדובר באותו זיהום שהתפרץ פעמיים בגופו של האיש, והבדיקות הוכיחו כי הקודים הגנטיים של הנגיף שנלקחו בשתי הפעמים בהם נדבק היו שונים לחלוטין, מה שמוכיח כי מדובר בשתי הידבקויות נפרדות.

"הממצאים שלנו מאותתים כי זיהום קודם לא בהכרח יכול להגן מפני זיהום עתידי", אמר ד"ר מארק פנדורי מאוניברסיטת נבאדה. הוא הוסיף כי "לאפשרות של זיהומים חוזרים עשויה להיות השלכה משמעותית על ההבנה שלנו את החסינות מפני נגיך הקורונה".

לדבריו, גם אנשים שהחלימו מקורונה צריכים להמשיך לעקוב אחר ההנחיות בנושא התרחקות חברתית, חבישת מסיכות פנים ושטיפת ידיים.

עד היום נודע על מספר נמוך במיוחד של אנשים שחלו בקורונה פעמיים, כאשר תושב הונג קונג שחזר מטיול בספרד נמצא חיובי לנגיף מספר חודשים לאחר שהחלים ממנו בפעם הראשונה. העובדה כי נרשמו כבר מספר מקרים של אנשים שנדבקו בקורונה פעמיים מעלה סימני שאלה בנוגע למידת יעילותו של החיסון שנמצא כעת בשלבי פיתוח, מאחר ויתכן והנגיף עובר מוטציה.