השיר "ניגון של חסד" הוא פיוט- רוק. נסיון יוצא דופן להביא את העומק של שני עולמות אלו למפגש, בטקסט, בלחן ובעיבוד, באופן אורגני.

השיר נולד מתוך כאב ודאגה על עולם שטוף בצלילים ומראות המקצינים יותר ויותר בשביל "לרגש", ומבטא כמיהה לקול מדוייק ולחסד היכולים לרפא את העולם ואת הנפש.

כשיר רוק- יש בו קול מחאה. כפיוט קבלי, השיר משלב משלבי לשון והרמזים האופיניים לעולם הפיוט, ובנוי על עשרה מיני זמר שבתהילים, המכוונים כנגד עשר הספירות בקבלה.

בהתאם לרוח השירה והמילים, גם העיבוד המוזיקלי משלב כלים מודרניים (תופים, גיטרות), עם הכלים האתניים של "ניגון ירושלמי" (קמנצ'ה, סאז וכלי הקשה), אלו מצטרפים לשיר הנשמע מוכר ונגיש מחד, והיוצר פיוז'ן יצירתי יוצא דופן ומחדש מאידך.

אנסמבל ניגון ירושלמי קנה לעצמו בעשור האחרון שם כאחד ההרכבים האתניים- ישראלים המוכרים והאהובים בארץ, עם קהל אוהדים גדול שממלא כל הופעה, ונגניו הפכו מבין המובילים את סצנת הפיוט והניגון המתחדשת בארץ, ביחד ולחוד. האנסמבל בין השאר הופיע בהופעות משותפות עם מאיר בנאי ז"ל, יונתן רזאל, אתי אנקרי, דוד ד'אור, שם טוב לוי, מורין נהדר ומארק אליהו.
האנסמבל הוציא עד כה שני אלבומים.

הצלילים המיוחדים של ההרכב חוברים בפרוייקט למילים, ללחנים ולקולו המיוחד של הזמר והיוצר אורי וייל. זהו הפרוייקט המוקלט השני שלו, אחרי אלבום הבכורה. שיריו הושמעו בכאן ג', כאן מורשת, גלי צהל ותחנות אזוריות רבות. נוסף למוזיקה אורי הוא פעיל קהילה ודיאלוג שחי את חייו במסע בתוך קבוצות שונות בחברה הישראלית. ביצירתו הוא תר אחרי קול מדוייק המבטא דאגה ותקווה לחסד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו