ד"ר, הבובה חולה
ד"ר, הבובה חולהצילום: TOV

היזהרו מסוף טוב, רומנטיקה קלאסית וכל מה שאולד פאשן: ד"ר ת'ורן מחזיר את הקולנוע המוכר והאהוב למסכים.

מה קורה כשרומנטיקה שמסתיימת בטרגדיה כבר מאוסה. על מלחמות, אסירים ומרגלים דיברנו יותר מדיי אהבה: צפו בד"ר ת'ורן. אם גם אתם התגעגעתם לסיפור רומנטי פשוט מהעבר, בלי משחקים ועם הרבה שמלות, נשפים, כבוד ומשפחה - זאת הסדרה המתאימה.

TOV מציג: בין רומנטיקה לאסקפיזם טהורTOV

כדי שסרט יוגדר כמוצלח הוא צריך לענות לתסמונת האסקפיזם בה כולנו מאובחנים, כלומר לעזור לנו לברוח טוב מהמציאות. בשם ההתרגשות שהוא מעורר, המתח או ההומור אם נצליח לשכוח מהחיים שאנו מאמצים ביום יום הוא בהחלט מוכתר כעושה את העבודה.

"ד"ר תורן" מרעננת את חוש הצפייה כסדרה קלאסית של ימי הביניים, כשהקולנוע בחוץ מנסה להמציא את עצמו מחדש אם על ידי סוף טרגי, התעלמות מרומנטיקה כז'אנר מאוס- או הפעלת מודרניזציה לדמויות כשהשחקן הראשי כבר לא רק לבן ויפה, הנה לכם סדרה לא מתאמצת שללא בושה מחזירה עטרה ליושנה ומבשרת: אנשים תמיד ירצו לראות אהבה שמנצחת על המסך.

בתקציר הסדרה נרקם סיפור אהבה בין מעמדי כאשר עלמה מרי ת'ורן, חסרת יחוס מפואר שגדלה בידי דודה רופא הכפר נקשרת בתחושותיה עם פרנק גרשם, בן למשפחת אצולה מפוארת אשר ירדה מנכסיה. פרנק נשלח למצוא לעצמו רעיה שתחזיר את מצבה הפיננסי של המשפחה ליציבות ולכבוד שהיו רגילים לחנוך, ובדרך טועה ומתאהב בזאת הלא נכונה.

ג'וליאן פלואוז, תסריטאי הסדרה לא מפחד להכות עם סוף טוב ומחזיר את טעם "האהבה המנצחת" שערבה לנו לחך - לפינלה. וכך הרגשות של הזוג הנקרע בין שני העולמות מנצחות הכול. בדרמה הקלאסית מתנהלים מאבקים משפחתיים בין הפרקים, במטרה להפריד את הזוג על רקע הכבוד וחוסר התועלת שרואה המשפחה בכלה המיוחלת שבחר ילדם בפזיזות, הם מנסים לחבל ברומן ומי שעוצר בידם הוא הרופא, המכנה את עצמו האב. ביעילות ובהתרחשויות בעלות הומור ת'ורן מוביל את הזוג לחיות את הרומן שלהם בחופשיות וקוטע כל התערבות חיצונית מזימתית.

המיני סדרה ד"ר תורן מלמדת אותנו על ימי הביניים, אז גם הייתה מלחמה בין אהבה ל"כסף", גם בחברות שמרניות ומנומסות היה לכלוך ופגיעה בשם הכבוד ולא רק אצלנו "במגזר" מדברים על הרבה מעבר להתאמה תלוית בסיס אופי.

רוצים לצפות במיני סדרהה זאת ובסרטים וסדרות נוספות?
לחצו על לינק ההצטרפות לערוץ TOV, וקבלו שבוע חינם!