פרופ' מוטי רביד
פרופ' מוטי רביד צילום: דוברות מעייני הישועה

הכתבת הצבאית של תאגיד השידור ''כאן'', כרמלה מנשה, הודפת את הטענות שהושמעו בימים האחרונים נגד פרופ' מוטי רביד, המנכ''ל המתפטר של בית החולים מעייני הישועה בבני ברק.

''אני מכירה את פרופ׳ מוטי רביד שנים רבות, כשהיה מנהל מחלקה פנימית בבית החולים 'מאיר' בכפר-סבא נשלחתי ככתבת בריאות לסקר עבודה של יום ולילה במחלקה", סיפרה מנשה.

''כן, אותה תמונה גם אז - מחסור ברופאים ועבודה ללא שינה של מתמחים, אחיות ורופאים". מנשה העידה: ''רביד מקצוען, ישר דרך, חף מכל גזענות ואנושי''.

תקשיבו לו: מה באמת אמר פרופ׳ מוטי רביד? מהצד השני, כאן 11

כזכור, פרופ' רביד התפטר מתפקידו כמנכ''ל בית החולים מעייני הישועה בבני ברק, לאחר הסערה שהתעוררה בעקבות אמירות חריפות שהצהיר על המגזר החרדי, בריאיון ברשת ב'.

בין היתר אמר רביד כי החרדים "התחנכו לקבל הכול מבלי לתת כלום", וכי מדובר ב"קהל שלם שפורק עול והורג אנשים". כאמור, רבים מתחו ביקורת על ההתבטאויות הללו, בין היתר סגן השר אורי מקלב (יהדות התורה), שכינה את רביד "אדם רווי שנאה וצביעות".

בראיון לחדשות 13 הסביר רביד כי הדברים שאמר "הוצאו מהקשרם - עשו אותי משמיץ של הציבור החרדי. כשההודעה לא נעימה הכי קל להרוג את השליח. דיברתי מתוך כאב".

"מתחילת המגפה אני מתמודד עם חולי קשה ותמותה רבה של צעירים ושל זקנים, שאני מרגיש כל הזמן שאם הם היו שומרים על ההנחיות הפשוטות זה לא היה קורה להם", אמר פרופסור רביד. "דיברתי בעיקר מתוך כאב ותסכול, שאנחנו רואים אנשים צעירים מתים ואנחנו יודעים שהם לא היו צריכים למות".

"זה מעציב, זה מכעיס וזה מתסכל. רוב הציבור החרדי מנסה להתנהג הכי טוב שהוא יכול, למרות התנאים הקשים של צפיפות", המשיך. "יש מיעוט קטן שלא נשמע לרבנים, שמשתולל ומתנהג ללא משמעת ומדביק אחרים - מיעוט שמכתים את הציבור החרדי כולו. סייגתי במפורש שהציבור החרדי מתאמץ לשמור על ההנחיות ולהישמר".

לדבריו, "הממשלה הייתה צריכה לגשת אחרת לציבור החרדי בהסברה יותר מכוונת ומתוחכמת. כשהתחילו עם זה היה כבר מאוחר. היום חוץ מאכיפה אין הרבה מה לעשות".

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו