בשעה טובה קניתם דירה ואתם תוהים איזה ביטוח לעשות?

חשוב להתעמק ולראות על מה אתם עומדים לשלם. רק כך תוכלו להיות בטוחים שברגע האמת אם חלילה משהו יקרה, תקבלו לפחות כיסוי על הנזק.

תגיות: ביטוח
תוכן שיווקי , כ"ה בתשרי תשפ"א

בשעה טובה קניתם דירה ואתם תוהים איזה ביטוח לעשות?-ערוץ 7
ביטוח דירה
FREEPIK

בשעה טובה קניתם דירה ואתם תוהים איזה ביטוח לעשות? אתם לא לבד. עוד לפני שננסה לענות על השאלה מה כדאי לבדוק לגבי הביטוח שלכם, כדאי לעצור ולהבין את משמעות הביטוח.

ראשית, בדרך כלל, ובמיוחד אם לקחתם משכנתא, הבנק כמובן דרש מכם לעשות ביטוח מבנה לדירה, ושנית, הביטוח הזה משמעותי גם עבורכם.

אומנם קשה לדמיין את זה כאשר אנחנו נמצאים במעמד המרגש של רכישת הדירה, אך גם הדירה הכי יפה ומעוצבת שיש עלולה לסבול מנזק בלתי הפיך. לכן, מעבר לכך שצריך לברר כמה עולה ביטוח דירה, צריך להבין גם את המשמעות שלו ובעיקר, חשוב להבין מה הוא באמת כולל.

בין אם מדברים על ביטוח דירה למשכנתא ובין אם מדברים על ביטוח תכולת דירה, חשוב להתעמק בנושא הזה ולראות על מה אתם עומדים לשלם. רק כך תוכלו להיות בטוחים שברגע האמת אם חלילה משהו יקרה, תקבלו לפחות כיסוי על הנזק.

איזה כיסויים קיימים ביטוח דירה שלכם ?

בין אם אתם מתעניינים בשאלה כמה עולה ביטוח לדירה שכורה ובין אם אתם רוצים לעשות השוואה של ביטוח דירה, חשוב להבין ולברר מה הביטוח מכסה. הנקודה היא שיש ביטוחים מסוגים שונים וממש כפי שאתם יכולים לעשות לרכב שלכם ביטוח מקיף יותר או מקיף פחות, כך קורה גם לגבי הדירה. לכן חשוב לבדוק האם הביטוח מכסה גם מקרים כמו רעידת אדמה? שיטפון? או אולי פריצה? מה קורה אם הדירה, חלילה, נשרפת ונהרסת? לדמיין מצב שבו אתם ממשיכים לשלם משכנתא על נכס שנהרס זה בלתי אפשרי וזה נורא. לכן, במסגרת כל מה שצריך לדעת על ביטוח דירה, בהחלט חשוב לעצור ולהבין איזה מקרים הביטוח יכסה.

איך לבחור את חברת הביטוח הנכונה?

מעבר לכך שצריך לעשות השוואת מחירי ביטוח ולקבל הצעות ביטוח ממספר סוכנים, וכדי להימנע ממצב שבו אתם משלמים הון עתק על ביטוח הדירה שלכם, כדאי מאוד לבדוק גם באיזו חברת ביטוח אתם מבוטחים. כלומר, עלות ביטוח דירה זה נתון חשוב מאוד, אך חשוב לא פחות לדעת שברגע האמת יהיה לכם אל מי לפנות כדי שיטפל בכם במקרה תביעה מול חברת הביטוח שמבטחת את הדירה שלכם.

כולנו יודעים שלא חסרים אינספור סיפורים בישראל שחברות ביטוח שהיו אמורות לתת כיסוי ללקוחות שלהן אך ברגע האמת מצאו כל מיני דרכים להימנע משלם בעבור תביעת הביטוח ולהערים קשיים על המבוטחים עד לקבלת השיק מהחברה. אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם במצב שבו אתם רודפים אחרי חברת הביטוח שלכם, כדאי שתבדקו היטב באתר של משרד האוצר ורשות שוק ההון את המדדים המתפרסמים על כל חברת ביטוח בישראל ומאפשרים לקבל החלטה טובה יותר.

השילוב הנכון יהיה שילוב בין מחיר ביטוח זול ביטוח ובין חברה שנותנת מענה ללקוח 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ושירות אמין ומקצועי של סוכן ביטוח שנאמן לכם.

כדי להבטיח שאתם מקבלים החלטה נכונה בתחום אנחנו מאוד ממליצים לכם לבדוק מה אומרים אחרים, על איזה חברות ביטוח הם ממליצים וכך לבחור את החברה הנכונה גם עבור הדירה שלכם. בהחלט ייתכן שלא תצטרכו בכלל להפעיל את הביטוח בעתיד, אך אתם תישנו הרבה יותר טוב בדירתכם החדשה אם תדעו שיש לכם ביטוח כמה שיותר מקיף לדירה ומי שדואג לכם לשירות מקצועי ואמין במקרה שתצטרכו להפעיל את הביטוח.

הכתבה מוגשת מטעם אתר טראסטי : https://trusty.co.il/