נוער הריבונות נערך לקמפיין הסברה נרחב

הדיווחים על הקפאת קידום הריבונות לא מחלישים את חברי נוער הריבונות הנערכים לקמפיין הסברה נרחב שיתפרס על כשלושה שבועות.

ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשפ"א

נוער הריבונות נערך לקמפיין הסברה נרחב-ערוץ 7
נערכים
תנועת הריבונות

על אף המגמה המדינית להקפאת קידום הריבונות ביהודה ושומרון נערכת תנועת נוער הריבונות לקראת קמפיין הסברה משמעותי שיחל בשבועות הקרובים ויסתיים לקראת חג החנוכה.

ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, מציינות כי לקמפיין יוצאים בני הנוער כחוליה נוספת בשרשרת הפעילויות שיזמה תנועת נוער הריבונות במשך למעלה משנתיים בכל רחבי הארץ.

"פעילויות אלה הובילו לגיוסם של פעילים רבים שהפכו שגרירי ריבונות במקומות ישוב שונים, במוסדות חינוך ובמסגרות נוספות. החבורה לא מפסיקה לאתגר את עצמה ולהבין היטב את תפקידה בשרשרת החזון הציוני. ממנה, ללא ספק, יצמח דור ההנהגה הבא של ישראל, איתן ברוחו ובריא בנשמתו הלאומית", דברי קצובר ומטר.

על ההיערכות לקמפיין ההסברה מספרים שלושה ממובילי התנועה, אליהו פרידמן, טליה רם-און ואיתמר יום טוב. "אנחנו יוצאים למבצע מתוך תחושה שברגע שהנוער יבין מה זה ריבונות, למה צריך ריבונות, ויהיו לו תשובות לשאלות הבסיסיות שעולות ממהלך של הריבונות, הנושא יבער בו והוא ירצה להמשיך ולהיאבק למענו", אומר פרידמן.

טליה רם-און מוסיפה: "מטרת הקמפיין היא להסביר לבני נוער בכל רחבי הארץ את המושגים הבסיסים בנושא הריבונות, להכניס אותם לעיניינים, ולהסביר להם למה החלת הריבונות היא צעד אפשרי וחשוב, שצריך לקרות בקרוב. לתת להם סיבה להיאבק ולהילחם למען הצעד החשוב הזה שצריך לקרות, וגם ידע בסיסי שבאמצעותו יוכלו להפיץ את הרעיון הלאה לכל המעגלים הסובבים אותם".

פרידמן מסביר כי להערכת הנהגת תנועת נוער הריבונות "רוב הנוער לא מודע לחשיבות הגדולה של הריבונות ולדחיפות בכך". על מנת לתת מענה המותאם לעולמם של בני הנוער יכלול המיזם שורה ארוכה של אפיקי פעילות - סרטונים, פלאיירים, הרצאות בישיבות ואולפנות, פעולות בסניפים, שו"ת ברשתות חברתיות ועוד. "הפרויקט ימשך לאורך שבועיים וחצי עד שלושה שבועות, במהלכם הפעילים במטה הנוער של התנועה יהיו השגרירים בכל מקום שבו הם גרים ולומדים וינגישו את המידע לחבריהם".

רם-און מרחיבה: "במהלך ימי הקמפיין יועלו פוסטים של הסברה בעמודי הפייסבוק והאינסטגרם של נועריבונות, בנוסף יועלו סרטוני הסברה קצרים לערוץ היוטיוב של הנוער. הפוסטים והסרטונים יופצו גם ע"י בני הנוער הפעילים בתנועה דרך הווטסאפ, ובעז"ה ההפצה תתפשט בכל רחבי הארץ על ידי בני נוער נוספים שיראו את החשיבות בעקבות קמפיין ההסברה. כמו כן מתוכננים פרסומים של הסברים על ריבונות בעיתונים ועלוני שבת".

בנוסף, מציינת טליה רם-און, "תתקיים גם שבת ריבונות בתנועות הנוער, שגם בה יועברו פעולות הסברה על הנושא ויועברו שיחות בזומים או פנים מול פנים, אם זה יתאפשר עד אז, לכיתות\בתי ספר ופורומים נוספים של בני נוער. במהלך שלושת השבועות האלה נקיים ימים מרוכזים לפעילויות מיוחדות, כגון יום פעילות עם חברי כנסת, הקמת דוכנים בכל הארץ, תליית שלטים ועוד".

איתמר יום-טוב מוסיף ומסכם: "במהלך הפעילות האחרונה בין הסמינריון לימי דוכנים שעשינו ראינו שהנוער שלנו מוצף בידע, אבל יש עוד לאן לשאוף. הנוער יודע מה זה ריבונות, אבל יש עדיין נקודות אפורות ולא ברורות בשבילו. לכן חשבנו בהנהגת הנוער, להוציא קמפיין עם הפנים כלפי חוץ ופנים. לקמפיין יקראו "מסבירים ריבונות" ומטרתו תהיה העלאת רמת הידע בנוער שלנו ובנוער הכללי בארץ".

בתנועת הריבונות מציינים כי צוות המדיה של נוער הריבונות, כמו גם צוות התוכן האמון על עריכת וכתיבת חוברות ההדרכה לתנועות הנוער וצוותי הרשתות החברתיות, נמצא כבר כעת בעיצומה של העבודה לקראת היציאה למיזם הכולל והמקיף שיסתיים בסמינריון חנוכה המסורתי.