ד"ר תהילה שוורץ אלטשולר: כך נילחם בביטויי שנאה ברשת

ד"ר תהילה שוורץ אלטשולר מהמכון הישראלי לדמוקרטיה מברכת על החלטת פייסבוק למנוע פרסומים המקדמים הכחשת שואה ואנטישמיות.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשפ"א

ד"ר תהילה שוורץ-אלטשולר
ד"ר תהילה שוורץ-אלטשולר
צילום: עצמי

ד"ר תהילה שוורץ אלטשולר, עמיתה בכירה במכון הישראלי לדמוקרטיה, מתייחסת לל שינוי מדיניות פייסבוק בנוגע לאנטישמיות.

"טוב שיש הבנה שתיאוריות קונספירציה לא נגמרות בדיפסטייט ובימין הקיצוני בארה"ב (QAnon), אלא ממשיכות מהר מאוד להכחשת שואה, וטוב שיש הבנה שמעשי שנאה נגד יהודים הם תוצאה ישירה של עליונות לבנה ונאציזם ברשת החברתית הגדולה בעולם".

"הידוק ההגדרות בנוגע לאנטישמיות והכחשת שואה, פסילת תוכן פוגעני ויותר מכל - הפניה אקטיבית של גולשים אל תוכן אמיתי ומוסמך בנוגע לשואה וליהודים מחוץ לרשת החברתית - הן הדרכים להילחם בביטויי שנאה ברשת", מוסיפה שוורץ אלטשולר.

לדבריה, "שיתוף הפעולה של המכון הישראלי לדמוקרטיה עם יד ושם וכתיבת מסמך המלצות מקיף וראשון מסוגו - העוסק בביטויי שנאה בכלל ובשואה בפרט, אשר תוצריו הוצגו בפורומים בינלאומיים ובפני חברת פייסבוק - הוביל ביחד עם לחץ של ארגונים בינלאומיים לעדכון המדיניות של פייסבוק. עם ההתקדמות הטכנולוגית המטאורית, עלינו ליצור הסדרים מאוזנים המבטיחים את חופש הביטוי, אך הכחשת השואה היא מחוץ לגבולות הלגיטימיות".

"אני מברכת על המהלך את ג'ורדנה קטלר מנהלת המדיניות של פייסבוק ישראל, שמונתה לפני כמה חודשים לשמש כאחראית על טיפול באנטישמיות בחברה. טוב שגם פייסבוק העולמית רואה במדינת ישראל מקור לידע ולטיפול בפשעי שנאה", היא מסכמת.