התפטרות פרופ' מוטי רביד
רופאים ב"מעייני הישועה" איימו להתפטר

התפטרותו של פרופ' מוטי רביד מתפקיד המנהל הרפואי של בית החולים מעייני הישועה עוררה סערה בקרב רופאים שדרשו מההנהלה להשיבו לתפקידו

ידידיה בן אור , כ"ה בתשרי תשפ"א

פרופסור מוטי רביד
פרופסור מוטי רביד
צילום: דוברות מעייני הישועה

רופאים בכירים בבית החולים מעייני הישועה איימו להתפטר מתפקידם בעקבות עזיבת המנהל, פרופ' מוטי רביד, שהתפטר לאחר הסערה שעוררו דבריו נגד חלקים במגזר החרדי - כך פורסם היום (שלישי) בחדשות 13.

הרופאים נפגשו עם מנכ"ל המוסד הרפואי ודרשו להשאיר את רביד בתפקידו, חלקם איימו כאמור לעזוב את תפקידם, ואחרים התריעו כי יפתחו בשביתה אם הפרופסור לא יחזור לתפקיד.

פרופ' מוטי רביד תקף כזכור בראיון לרשת ב' את התנהלותו של המגזר החרדי מול משבר הקורונה, "זה אחד מהאירועים הפרועים ביותר שהיו בהיסטוריה של מדינת ישראל".

"אני חושב שלא היה בעצם עד היום קהל שלם שפורק עול בצורה כזו והורג אנשים, לדעתי לא מתוך אמונה. אני לא מבין מה הקשר בין אמונה, בין יהדות, בין דת לבין מה שהם עושים", הוסיף רביד.

לדבריו, "אין שום קשר, יש פה איזו מין התרסה של 'אני ואפסי עוד'. אנשים שהתחנכו לקבל הכל ולא לתת דבר במשך שנים וזאת אחת התגובות".

"אני לא חושב שיש פה מאפיינים דתיים דווקא", טען מנהל בית החולים, "זה חינוך קלוקל של אוכלוסייה. הרבנים הנבונים צועקים ואומרים 'תפסיקו' אבל יש קהל שלא שומע".

שעות ספורות לאחר הראיון התוקפני נאלץ פרופ' רביד להתפטר מתפקיד המנהל הרפואי של בית החולים החרדי. בהמשך סייג את הדברים שאמר וטען כי הם כוונו ל"מיעוט מסוים".