הרב רפי פרץ לרופאים: אתם הלוחמים בחזית

השר לירושלים ומורשת, רפי פרץ, במערך הקורונה שבמרכז הרפואי הדסה עין כרם: "יש כאן מלחמה. אנחנו מצדיעים לכם על העבודה פה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשפ"א

הרב רפי פרץ לרופאים: אתם הלוחמים בחזית-ערוץ 7
הרב פרץ בהדסה
צילום: אבי חיון ודוברות הדסה

בתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים אירחו היום (שלישי) את השר לירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, וצוות משרדו.

במהלך הביקור נחשף השר למחלקות הקורונה ויחידות טיפול נמרץ בהדסה עין כרם, בהן מאושפזים כ-120 חולים בדרגות שונות, ולפעילות האינטנסיבית ומצילת החיים המתרחשת בין כותליהן.

את השר ליווה ד״ר ינון בודה, סגן מנהל בית החולים, יחד עם הנהלת הסיעוד ומנהלי מחלקות הקורונה בעין כרם.

בביקורו בהדסה הר הצופים, בליווי ד״ר תמר אלרם מנהלת בית החולים ומנהלת חדר המיון ד״ר שאדן סלאמה יוסף, זכה השר להכיר את יחידת הטראומה החדשה שנפתחה ממש בימים אלו, ותתן מענה לראשונה בצפון העיר -לנפגעי טראומה באירועים שונים ותאונות דרכים קשות. בהמשך נחשף ליחידת צנתורי הלב החדשה בבית החולים אותה המיג ד״ר רוני אלקלעי.

פרופ׳ זאב רוטשטיין מנכ״ל בית החולים, הדגיש בפני השר כי צוותי הדסה מטפלים במספר חולי הקורונה הגבוה בישראל, ויוסיפו לעשות זאת ככל שידרשו. "ירושלים עומדת במרכזו של המשבר ואנו, המרכזים הרפואיים של העיר בהחלט מסייעים בהקטנת התחלואה. יחד עם זאת יש לטפל גם בקטיעת שרשראות ההדבקה בחוכמה, בהידברות עם האוכלוסיות בעיר ולא בסגרים הרמטיים ונרחבים ובהוראות שלא ניתן ליישם".

השר רפי פרץ, אמר במהלך הסיור: "אני עובר בבתי חולים, רואה את המחלקות קורונה עמוסות, ראיתי את העומס העצום על הצוותים, אנחנו רואים שיש שיפור בנתונים, ואני אומר בצורה ברורה: אסור לחזור על הטעויות של החזרה מהגל הראשון, חייבים לעשות את זה בצורה מדורגת ומדודה".

עוד אמר השר, "יש כאן מלחמה. לכם, לצוות הרפואי, הרופאים והרופאות והאחיות פה, אתם הלוחמים בחזית ואנחנו מצדיעים לכם על העבודה פה. בתי החולים בירושלים נמצאים בעומס גדול, הם כבר עברו את התפוסה. בתי החולים חייבים את העברת תקציב המדינה כמו אוויר לנשימה בכדי לצלוח את המשבר הזה".