ח"כ שאשא-ביטון תפעל למימון מתמלל לכבדי שמיעה

ח״כ יפעת שאשא-ביטון אמרה כי תפעל להשגת מימון למתמלל מטעם משרד החינוך עבור כיתות בהן לומדים תלמידים כבדי שמיעה.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשפ"א

התלמידים עם יפעת שאשא-ביטון
התלמידים עם יפעת שאשא-ביטון
צילום: מעגלי שמע

יו"ר ועדת הקורונה, ח"כ ד״ר יפעת שאשא-ביטון נפגשה היום (שני) עם חניכות כבדות שמיעה מעמותת "מעגלי שמע", המלווה חירשים וכבדי שמיעה.

ח"כ שאשא-ביטון שמעה מהם על הקשיים שהם חווים במסגרת הלמידה המקוונת מרחוק בזום.

בתי הספר הסגורים אילצו את התלמידים לעבור ללמידה דרך הזום, אך לתלמידים בעלי ירידה בשמיעה, זו מציאות מורכבת הרבה יותר שכן הם אינם יכולים לקרוא שפתיים, ולכן חווים תסכול כשהם לא מצליחים ללמוד ואחוז הנושרים מהלימודים הולך וגדל.

נועם שניידר ורותם שרון, תלמידות כבדות שמיעה בנות 15 שהשתתפו בפגישה, יצגו את כלל התלמידים כבדי השמיעה והחירשים בארץ ופירטו בפני ח"כ שאשא-ביטון את הקשיים הכרוכים במסגרת הלמידה מרחוק, את חוסר האפקטיביות עבורם וכן את העובדה כי רובם לא מקבלים את העזרים והכלים אליהם הם רגילים בשגרה, ושמסייעים להם ללמוד בצורה מיטבית, כמו למשל סייעת, שימוש ברמקול מיוחד למורה, כיתות אקוסטיות וכדומה.

בנוסף, בפגישה עלה נושא השימוש במסיכות האטומות המקשות עליהן ועל חבריהן לקרוא שפתיים.

ח"כ שאשא-ביטון אמרה כי היא תפעל מול הגורמים השונים במשרד החינוך בכדי להבטיח שבכל כיתה בה לומד תלמיד עם ירידה בשמיעה, ישולב מתמלל במימון משרד החינוך, ובנוסף, בחזרה לשגרת לימודים, היא תפעל מול משרד החינוך שיממן מסיכות שקופות לצוות ההוראה שמלמד בכיתה בה לומדים תלמידים כבדי שמיעה או חירשים, וכן לחבריו לכיתה של התלמיד.