אביחי מנדלבליט נגד שי ניצן: מחזיק אותי בגרון

הקלטות של היועץ המשפטי לממשלה בהן הוא נשמע תוקף בחריפות את פרקליט המדינה שי ניצן על אופן הטיפול בתיק נגדו נחשפו הערב.

ידידיה בן אור , כ"ה בתשרי תשפ"א | עודכן: 07:47

אביחי מנדלבליט נגד שי ניצן: מחזיק אותי בגרון-ערוץ 7
היועמ"ש מנדלבליט עם פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן
צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

הקלטות חסרות תקדים, בהן נשמע היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט תוקף במילים קשות את פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן נחשפו הערב (שלישי) בחדשות 12.

הדברים נאמרו בשורה של שיחות בשנים 2015-2016 בין מנדלבליט לבין ידידו דאז, ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה, על רקע האופן בו טיפל שי ניצן בחקירה נגד מנדלבליט.

בשיחה בין מנדלבליט לנוה בתקופה שבה רצה מנדלבליט להתמנות ליועמ"ש טען מנדלבליט כי מי שאחראי לחקירות נגדו ו"תפר" אותו הם דינה זילבר ושי ניצן

בשיחה אחרת, כבר לאחר המינוי, אמר מנדלבליט לנוה על שי ניצן, "אתה מבין שהמניאק הזה לא מחליט בתיק שלי, זה בכוונה, אני לא יודע מה לעשות".

"יש לי תיק פתוח, אין לי עילת סגירה, הוא יכול להחזיק אותי בגרון, לא יודע מה הוא חושב לעצמו, בסוף אני אתפוצץ", הוסיף מנדלבליט.

מנדלבליט הוסיף כי למרות שמונה כבר ליועמ"ש חשובה לו ההחלטה, "ברישום המשטרתי יש לי תיק מב"ד, אין החלטת סגירה. אותי זה מאוד מעניין, אני רוצה לדעת שזה גמור מחוסר אשמה".

מהפורום המשפטי למען ישראל נמסר בתגובה, "מדובר בחשיפה מדהימה, היועץ המשפטי לממשלה אומר כי סגניתו ופרקליט המדינה תפרו לו תיק ומחזיקים אותו כקלף מיקוח נגדו, מי יודע אילו החלטות התקבלו או לא התקבלו רק בשל מעשה זה".

"מערכת המשפט מראה שוב ושוב כי היא נגועה בהתנהלות בעייתית ואף פושעת, מערכת אשר מחזיקה יכולת להעמיד כל אדם במדינת ישראל לדין משתמשת בשיטות מאפיונריות אף נגד אנשיה. חייבים לעשות סדר במערכת המשפט כבר היום ולהקים ועדת חקירה שתבחן את ההתנהלות הפושעת הזאת", הוסיפו.