רב בבי"ח בנהריה הושעה לאחר שנחשד במעשים לא ראויים

אחראי ענייני הדת והכשרות בבית החולים "לגליל" בנהריה הושעה לאחר שהוגשה נגדו תלונה על ביצוע מעשה מיני בנער בן 17.

ערוץ 7 , כ"ו בתשרי תשפ"א

בית חולים
בית חולים
צילום: ISTOCK

נציב שירות המדינה הרב דניאל הרשקוביץ החליט להשעות מתפקידו את אחראי ענייני הדת והכשרות בבית החולים "לגליל" בנהריה, לאחר שהוגשה נגדו תלונה על ביצוע מעשה בעל אופי מיני בנער בן 17.

ב"מקור ראשון" דווח כי לחובתו של הרב עומדות תלונות רבות על פגיעות מיניות ומעשים חמורים שביצע לכאורה בילדים, בילדות ובנשים מבוגרות.

רבה של צפת הרב שמואל אליהו ברך את נציב שירות המדינה על החלטתו, ''בהחלטה החשובה הזו הוא מסיר חרפה גדולה מאיתנו, מבית החולים הממשלתי בנהריה ומנציבות שירות המדינה שלפני כעשר שנים החליטו להשאיר את שמעון גרליק בתפקידו כרב בית החולים בנהריה.

''שמעון גורליק נחשד אין ספור פעמים בהטרדות מיניות של בנות ושל בנים, של ילדות ושל מבוגרות ושל כל דבר שזז. הוא בורך בכשרון דיבור ובכריזמה גדולה, ובמקום לנצל את המתנות הללו להרבות אור וטוב הוא ניצל אותם להרבות טומאה ולעשות כל תועבה''.

הרב אליהו המשיך: ''הרבנות הראשית לישראל קיבלה עדויות ולפני ארבע שנים שללה משמעון גורליק את כושר הרבנות שלו. לרבנות לא היה ספק. יש הרבה מאוד עדויות וצילומים שאינם משאירים מקום לדמיון. כל זה לא הספיק לבית הדין המשמעתי של שירות המדינה בחיפה שנתן לו גיבוי להמשיך בתפקידו בבית החולים בנהריה.

''מניסיון אנו יודעים כי מי שמתמכר לתאוות הללו באופן הזה, לא מפסיק (אלא אם כן הוא מטופל על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה) ולא היה לנו ספק כי שמעון גורליק הזה לא יעצור וינצל כל מי שיפול לידיו. איננו יודעים כמה אנשים הוא כבר הפיל. בכמה נערות הוא כבר פגע. כמה ילדים סובלים עד היום בגללו, במקרה אחד הוא נתפס, כשבמסווה של עזרה לנער חולה הוא עשה מעשה שלא יעשה''.

''כולנו מברכים את פרופ' דניאל הרשקוביץ שניצל את התלונה החדשה והעיף את הרשע הזה מתפקידו. יכירו ידעו כל הרשעים שיש צדק בעולם. "כל החוטא בסתר נפרעים ממנו בגלוי". כל מי שמנצל מינית נשים או גברים יתפס במוקדם או במאוחר ויתלה על עמוד הקלון.

''אנו מברכים את פרופ' הרשקוביץ שהסיר מעלינו את החרפה הזו. אנו מברכים את פורום תקנה שנלחם להסיר את התועבה הזו. מברכים את כל אלה שנלחמים בהטרדות מיניות. במיוחד אם מדובר ברב שמנצל את מעמדו הדתי והתורני לשם כך. אין חילול ה' גדול מקיומם של אנשים כאלו ואין לך קידוש ה' גדול מסילוקם", דברי הרב אליהו.