הקורונה ביורוליג - משחקים בוטלו

זניט הרוסית לא הצליחה למצוא יותר מ-6 שחקנים כשירים, וילרבאן הצרפתית עם 11 נדבקים. עונת היורוליג האירופית בסכנת ביטול?

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשפ"א

לוגו היורוליג
לוגו היורוליג
צילום: היורוליג

הגל השני של נגיף הקורונה באירופה עושה שמות במפעל הכדורסל היוקרתי ביותר באירופה, מפעל היורוליג.

אחרי שבמחזורים שעברו קבוצות מעטות ספרו נדבקים אחדים בלבד ורגע לפני שהמחזור הכפול הראשון של עונת 2020/21 ביורוליג יוצא לדרך, שני משחקים כבר בוטלו זאת בשל התפרצות והתפשטות הנגיף בפעם השניה בכל עוצמתו באירופה.

הראשונה שמשחקה במסגרת המחזור הכפול התבטל היא דווקא זניט סנט פטרסבורג הרוסית. הקבוצה הרוסית פתחה בצורה מדהימה את העונה האירופית שלה ביורוליג, כשצברה שני ניצחונות מפתיעים על יריבות דוגמת אנדאולו אפס הטורקית שנחשבת למועמדת לזכיה בתואר האירופי ועל ברצלונה הספרדית.

עם הימצאותם של לא פחות מ-13 אנשי המועדון, בהם 8 שחקנים ומאמנם צ'אבי פסקוואל, הודיעה זניט כי הצליחה למצוא רק 6 שחקנים שאינם נשאים של הנגיף. מאחר שהמספר המינימלי של שחקנים שקבוצות חייבות להעמיד למשחק עומד על 8, הודיעה זניט כי לא תוכל לעלות ולשחק את שני משחקיה ביורוליג במסגרת המחזור הכפול מול בסקוניה ו-ולנסיה. משמעות הדבר היא כי זניט תועמד לדין משמעתי ועל פי חוקי המפעל צפויה לספוג הפסד טכני בתוצאה 20:0 בכל אחד משני המשחקים - אכזבה גדולה לאור הפתיחה המדהימה שלה את העונה.

מי שהצטרפה הערב (שלישי) אל הרוסים היא וילרבאן הצרפתית ששעה ספורה בלבד לפני משחקה מול פנאתינייקוס היוונית, הודיעה כי 11 מאנשיה נמצאו חיוביים לנגיף ובהנהלת היורוליג הודיעו כי המשחק לא יתקיים בשל כך. גם משחקה בסוף השבוע מול הכוכב האדום בלגרד עומד בספק רב, כאשר לא מן הנמנע שזו רק ההתחלה של הנגיף בקבוצה הצרפתית.

גם בברצלונה שמאמנה שרונאס יאסיקביצ'יוס החלים מקורונה, תחסר שחקן מוביל בשל הידבקות בנגיף כאשר מדובר על אחד מכוכביה הגדולים ניקולה מירוטיץ'. בחשבון הטוויטר שלו כתב מירוטיץ' כי "לצערי לא אוכל להשתתף במשחק היום. אני מרגיש טוב ופועל לפי הפרוטוקול הרפואי. אני רוצה לאחל הצלחה לחבריי, אתמוך בהם מרחוק".

קבוצה רוסית נוספת שסובלת מהתפשטות הנגיף היא חימקי מוסקבה שאמנם תקיים את משחקה במסגרת האירופית מול ריאל מדריד כרגיל, אך תגיע לשם בסגל חסר במיוחד, כאשר רק שמונה שחקנים, המספר המינימלי הנדרש, יעמדו לרשותם. עונת היורוליג בסכנת ביטול?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il