נגד הקורונה: מסך מגע הולוגרמי

האם הקורונה תגרום למסכי המגע להשתדרג למסכי הולוגרמה?

מתנאל ראט , כ"ה בתשרי תשפ"א

נגד הקורונה: מסך מגע הולוגרמי-ערוץ 7
לגעת באוויר במקום במסך
צילום: iStock

נגיף הקורונה שינה חלקים נרחבים בחיים שלנו, וייתכן שבקרוב הוא ישנה גם את תחום מסכי המגע.

פיתוחים חדשים מציעים להחליף את מסכי המגע הרגילים במסכי הולוגרמה שיימנעו הדבקה בעקבות מגע של אנשים רבים באותו המסך.

במכשיר הסלולרי, במחשב הנייד ואפילו בקניות בסופר- מסכי המגע הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד בחיינו. אבל כאשר המאבק במגפת הקורונה דורש לצמצם במגע, ייתכן והגיע הזמן לעבור למסכים מתקדמים שאף לא דורשים מגע.

אחת החברות שעוסקות בתחום היא חברת Neonode שפיתחה מכשיר שמזהה את תנועות היד ומצליח לזהות לאיזה כפתור האדם התכוון. החברה מציעה להחליף את מסכי המגע בסופר בהצגה הולוגרמית שלהם באוויר. המכשיר מותאם גם למעליות ומסוגל להקרין לאוויר את כפתורי האוויר ולקלוט לאיזה קומה האדם רוצה להגיע ללא מגע יד אדם.

גם חברת יגואר מפתחת מכשיר דומה למסך הניווט ברכב החברה. המכשיר יוכל לזהות את האצבע המתקרבת אליו גם בלי ללחוץ על המסך וכך להשאיר את המסך סטרילי ככל האפשר. החברה טוענת גם שהמכשיר החדש יקל על הנהגים לנווט ולא יסיח את דעתם וכך יוכל למנוע תאונות עתידיות.

בינתיים, למרות שחלק מהפיתוחים כבר מוצעים לשיווק עדיין רוב המקומות מסתפקים במתקני חיטוי ידיים פשוטים ולא רוצים להסתבך עם טכנולוגיות חדשות. ניתן לקוות שהקורונה לא תישאר איתנו עוד לזמן רב, אבל ייתכן שאם המצב הנוכחי ימשיך, מסכי ההולוגרמה יתחילו להיכנס אט אט לחיינו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!