מאמן מכבי תל אביב: "אם נהיה מרוכזים, לא נופתע"

הצהובים משלימים את הכנותיהם לקראת המשחק מול אלבה ברלין. המאמן יאניס ספרופולוס: "יש לנו עוד הרבה על מה לעבוד".

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשפ"א

יאניס ספרופולוס
יאניס ספרופולוס
צילום: מכבי ת"א, האפליקציה הרשמית

מכבי תל אביב תארח מחר (רביעי) את באיירן מינכן במסגרת המחזור השלישי בעונת היורוליג.

שתי הקבוצות מגיעות למשחק עם מאזן 1-1 כשעל הקווים מדובר במאבק בין שני מאמנים מהטובים בליגה - יאניס ספרופולוס מול אנדראה טרינקיירי.

בשורות הגרמנים משחק הסנטר ג'יילן ריינולדס, שבעונה שעברה שיחק בשורות הצהובים.

"יש לנו עוד משחק חשוב במגרש הביתי שלנו מול קבוצה ששינתה מומנטום", אמר היום המאמן יאניס ספרופולוס.

לדבריו, "אנחנו צריכים להיות מרוכזים מאוד בתכנית שלנו, זאת קבוצה מסוכנת מאוד. יש להם שחקנים מנוסים, אתלטים ואנחנו צריכים להיות מרוכזים כדי לשמור אותם בצורה הנכונה ובהתקפה כדי למצוא את נקודות התורפה שלהם ולתקוף בחוכמה. ג'יילן בכושר טוב יותר ממה שהוא היה בשנה שעברה. אנחנו מכירים אותו והוא אותנו. עלינו להיות מרוכזים מולו כדי לא להיות מופתעים".

ספרופולוס ציין כי "מבחינת ההכנות לעונה, לא הייתה לנו קדם-עונה רגילה. בגלל מועד הסיום של הליגה התחלנו אחרונים מכל הקבוצות את ההכנות לליגה", הזכיר המאמן לגבי החיבור בסגל. "השחקנים עדיין צריכים ללמוד לשחק ביחד. השחקנים שמשתפים איתי פעולה כבר שנתיים-שלוש צריכים גם הם להיכנס לקצב. אני חושב שיש לנו הרבה על מה לעבוד וטוב שיש לנו זמן לאימונים. אנחנו מנסים דרך זה להסביר להם מה צריך לעשות".

המאמן נשאל מדוע ויתר על האפשרות לשחק בליגה הבלקנית במקביל ליורוליג. "אתם רואים מה קורה עם זניט. הם ניצחו את אפס ואת ברצלונה ועכשיו יפסידו שני משחקים על השולחן כי אין להם מספיק שחקנים לשלוח למשחק. איך הם נדבקו? מול מינסק בליגת ה-VTB, אני לא יודע אם יש להם בדיקות גם אחרי משחקים בליגה הבלקנית".

"זאת שנה ייחודית בספורט. בגלל המגיפה, בגלל התנאים שאינם יכולים להיות שווים לכל הקבוצות. לחימקי היו שבעה שחקנים מול ז'לגיריס, שניצחה. כשאנחנו נשחק מול חימקי, יהיה להם סגל מלא ואולי נפסיד. אולי. זה אומר שלא רק בכדורסל ייקבע מי הכי טוב ומי יעלה לפלייאוף. אתה יכול להגיע לפלייאוף עם חמישה נדבקים ואז אתה מפסיד".

"כל הקבוצות מנסות להגן על עצמן. אנחנו מנסים מצד אחד להגן על הקבוצה, ההנהלה, השחקנים והצוות - אבל אתה לא יודע מה יקרה", המשיך ספרופולוס. "אתה יכול להיות בשדה התעופה ולהידבק, הדבקה תוך כדי שאתה עושה את העבודה שלך. זה לא עניין של עד כמה אתה מקצוען".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il