צבי פישמן
צבי פישמןצילום: עצמי

ראשית, כמפיק סרטים ובמאי קולנוע ישראלי ("סיפורי מעשיות של רבי נחמן", בכיכובו של יהודה ברקן, שיהיה לו רפואה שלימה), אני עומד לצידך נגד ההתנגדות הגוברת לשחק בתפקיד קליאופטרה בהפקה קולנועית עתידית, בטענה שאת ישראלית.

עם זאת, אני חייב להודות שהצטערתי מאוד כשקראתי לראשונה על החלטתך, לפני שההתנגדות העולמית החלה. האם יש מחסור בתפקידים דרמטיים שתוכלי לשחק בנוגע לגיבורות יהודיות?

למה לטרוח עם גרסה מחודשת של סיפור הקליאופטרה? איזה תועלת זה יביא לעולם? איזו גאווה היא תביא לעם היהודי? כן, זה יביא לך כסף ותשומת לב, אבל בשלב זה בקריירה המאוד מצליחה שלך, כל סרט שתככבי בו יזכה אותך בחבילה של כסף ותהילה.

אלוקי ישראל העניק לך ברכה בשפע. אני בספק רב שהוא מרוצה מבחירת התפקיד שלך החדש. האם הוא הביא אותך להצלחה כזו כדי לשחק דמות שהיא סמל לתאווה, לקנאה מטורפת, ומלחמה? נכון, מי אני שאייעץ לך כיצד לנהל את הקריירה שלך?

על פי הסטנדרטים ההוליוודיים, שמי לא מופיע ברשימת הבמאים המפורסמים. אבל באולם הקולנוע הגדול בגן עדן, הסרט הצנוע שלי, בעל התקציב הדל, סחף את כל הפרסים הגדולים. אז הרשה לי להציע לך הצעה אני מקווה שלא תסרבי לה.

אשמח לכתוב עבורך תסריט מקורי ולביים אותך בסרט בתפקיד אחת הגיבורות היהודיות הבאות: רחל אימנו, מרים הנביאה, רחב, דבורה, בת שבע, המלכה אסתר, יהודית המכביה, רחל - אשתו של רבי עקיבא, או בתקופות מודרניות יותר, שרה ארונסון, המשוררת רחל, הנרייטה סאלד, חנה סנש, גאולה כהן, אנה פרנק, או הרבנית מרים לוינגר.

לגאוותו של העם היהודי וכדי להבטיח את מקומך באקדמיה לקולנוע בשמיים, אני קורא לך לקבל את הצעתי. בברכה צבי פישמן.