מחנה הקיץ של "עלי שיח". תמונת ארכיון
מחנה הקיץ של "עלי שיח". תמונת ארכיוןצילום: יוסי לייטער

חג הסוכות הוא חג השמחה, שבוע שבו דיירי 'עלי שיח' מתעלים מעל המגבלות שלהם ומתחברים לשמחה שמקיפה אותם מכל עבר.

השנה האתגר היה משמעותי. המגבלות והצורך בריחוק חברתי, הולידו חשש שהשמחה תושבת. למרבה הפלא השמחה עלתה לגבהים חדשים. ב'עלי שיח' מסכמים בימים אלה את החג בסיפוק ומציינים שגם השנה השכילו בכוחות משותפים להביא בגדול את השמחה לבתי הדיירים.

"שמחת החג עומדת בסימן האורחים-האורחים הגדולים האושפיזין שבאים לבקר בסוכות. בכל יום מימות החג הפעילות בדירות ובסוכות התנהלה סביב דמות האושפיזין. ימים של אהבה ימים של נתינה ימים של חסד וימים של שלום ואחווה. שלל יצירות שביטאו את החיבור העמוק של הדיירים לעולם הערכים של האושפיזין אבות האומה הקדושים", מספרים בארגון.

"כמו אברהם אבינו שמסר את נפשו למען הכנסת אורחים, ביקשו הדיירים גם השנה חרף המגבלות, לקיים בעצמם את מצוות הכנסת אורחים. הם התחלקו לזוגות זוגות וכל זוג נבחר לארח ביום אחר את הזוג השני. המארחים הכינו ארוחה חגיגית לאורחים ונכנסו לתחרות נושאת פרסים, מי יזכה בתואר המארח של השנה ב'עלי שיח'''.

בארגון מספרים כי לצד האווירה, הדיירים זכו גם לאוורור. "בקבוצות קטנות ובהתאם למגבלות, הם יצאו לגן סאקר בירושלים שם בשמש הירושלמית הם קיבלו את הפינוקים בדמות מארזי אוכל מפנקים שהוכנו במיוחד עבורם על ידי הצוות המקצועי של 'עלי שיח'.

"לאורך כל ימי החג, הפתיעו הצוות את הדיירים עם ערכות הפתעה שהכילו שלל פינוקים , יצירות מרתקות. מאחורי כל דלת בדירות הונחו הערכות ששימחו את ליבם של הדיירים והעניקו להם תוכן עשיר ומרתק שהוציא מהם פרץ של יצירה שמילא אותם בתחושת שמחה. מלאכת מחשבת מוקפדת קדמה לתוכן והיצירות והשמחה שמילאה את הדיירים בחג הסוכות השנה.

"הצוות הלוגיסטי עמל על ההכנות ודאג לכל מחסורם של הדיירים והצוות המקצועי ליווה את הדיירים בפן המקצועי והרפואי בהשקעה מכל הלב כמיטב המסורת של 'עלי שיח' הדיירים הנרגשים סיכמו את החג במילות תודה לצוות ולהנהלה מלאים בשמחה הדיירים שבים בימים אלו לעבודה ולחיי היום יום של ימות החורף".