יולי אדלשטיין לראשי רשויות: "תהיו כולכם בנימינים"

שר הבריאות ביקר בקורס המתשאלים במועצה האזורית מטה בנימין, ''אנחנו לא סובלים לחינם, הנתונים משמחים''

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו בתשרי תשפ"א | עודכן: 14:13

שר הבריאות יולי אדלשטיין ביקר היום (רביעי) במועצה האזורית מטה בנימין ונפגש עם ראש המועצה ישראל גנץ ביקב פסגות.

בפתח דבריו סיפר אדלשטיין כי ''כאן מתבצעת הכשרה של נציגי השלטון מיהודה ושומרון על ידי צוותי משרד הבריאות. במקביל קיימנו דיון על שיתוף פעולה בין משרד הבריאות, פיקוד העורף והשלטון המקומי, עם דגש על המועצות האזוריות''.

''אין לי ספק שנוכל להעזר בידע, בעבודה היומיומית עם השטח עם כל רשות ורשות על מנת לאתר יותר טוב את החולים, לקטוע שרשראות ההדבקה בזמן קצר, לדאוג שהבידוד יהיה אמיתי, ועל ידי כך למנוע את התפשטות המחלה''.

שר הבריאות שיבח את המועצה אזורית מטה בנימין, ''צוות המועצה פעל במרץ ובשיתוף פעולה עם משרד הבריאות, והנתונים היום שונים לגמרי. הייתי אומר - תהיו כולכם בנימינים, אבל יש עוד מספר רשויות שבמקום להתבכיין מתנפלים על הנגיף, פועלים נכון ורואים תוצאות''.

בנוגע לסגר אמר אדלשטיין "הנתונים משמחים אבל צריך לשים לב שמדי יום עדיין מגלים כ-3,000 נדבקים בתנאי סגר. כלומר – עדיין יש הדבקה גם בסגר. אפשר להסביר זאת לצערי בכך שגם במקומות המותרים לא שומרים על הכללים".

לדבריו היציאה מהסגר תהיה הדרגתית, שלב אחר שלב. ''זה מאוד מעצבן. אבל תזכרו שאם נגיע לאנרכיה וכל אחד ייקח את החוק לידיים נדרדר את המדינה לאסון כלכלי, בריאותי וחברתי".

לשאלת ערוץ 7 האם יש כוונה למנות ''מסבירן לאומי'' אמר אדלשטיין "אנחנו מבינים שיש צורך בשקיפות לציבור. אם יהיה צורך לשקול מינוי של סוג של מסבירן לאומי, נעשה זאת".

על הקלטות מנדלבליט שנחשפו אמש בחדשות 12 אמר שר הבריאות: "מציע למי שמזדעזע מהחשיפה לשמור על טונים ראויים ולא להתלהם".