אלי כהן ויוסי דגן
אלי כהן ויוסי דגן צילום: דוברות

שר המודיעין אלי כהן (הליכוד) סייר במועצה האזורית שומרון יחד עם ראש המועצה יוסי דגן.

כהן נפגש עם מזכיר הישוב הצעיר חוות יאיר - יצחק לסר, ושמע על הקושי הגדול אותו חווה הישוב, שקיים כבר 20 שנה ואינו מחובר לחשמל על אף שמתגוררות בו כ-100 משפחות.

ראש מועצת שומרון דגן הדגיש בפני השר כהן את מצוקת הישובים הצעירים שמונעים מהם מלקבל חשמל מסודר. לדבריו "מסיבות פוליטיות, ביד אחת הממשלה לא מאשרת אותם, למרות שקיימים עשרות שנים וגרות בהן מאות רבות של משפחות ובמקביל מונעים מהם את החיבור לחשמל".

השר אלי כהן הזדעזע מהדברים: "אני כמו תמיד אהיה נאמן של ההתיישבות, גם התב"ע, גם הרחבת ההתיישבות, כמובן שהחיבור של החשמל. אנחנו מדברים על חיבור לארץ ולמקום על הארץ שלנו אז לכן אני רואה כאן זכות לסייע לכם.

''אנחנו נפעל לסדר את התב''עות, חיבור חשמל ליישובים כמו בחוות גלעד ובכל המקומות זה בסיסי, זה לא מותרות, זה דבר בסיסי במהלך כל ימות השבוע ולא צריך הקצבה או תורנות ולכן אני בנושא הזה אפעל גם בממשלה וגם מול הגורמים המקצועיים כדי להרחיב את ההתיישבות".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הודה לשר ואמר: "אני מודה לשר אלי כהן על הביקור שלו, כמו תמיד אנו רואים מקצועיות, לב גדול, אכפתיות, ירידה לפרטים, שותפות גדולה לבניית לב ליבה של ארץ ישראל והשומרון".

"אנו נמצאים בחוות יאיר, ראינו יחד עם השר את כל הבעיות האקוטיות של היישובים הצעירים, מה שבתקשורת מכנים 'מאחזים', מקומות ש-20 שנה ולפעמים יותר מ-20 שנה נמצאים בשטח, כאן בחוות יאיר 100 משפחות שהן מקום ראשון בחובות, בצבא, במיסים, בהתנדבות, בכלכלה, בכל דבר, וחיים במצב של תורנות בימי שישי, מי ידליק מזגן כדי שהחשמל לא יפול.

''והכל כי מבחינה פוליטית, כאילו משפטית, יד אחת לא חותמת על התב"ע ויד שניה לא מחברים את החשמל וזה לא הגיוני. לבדואים בנגב אין את הבעיה הזו, מחברים את החשמל ועשרות מוסדות חינוך לתשתיות על רקע הומניטרי ואני אומר שצריך קודם לקדם את התב''ע ולסיים את כל ההליכים הסטטוטוריים ולהכיר במקום הזה כיישוב רגיל בארץ ישראל, אין סיבה שלא.

''והדבר השני הוא לחבר את החשמל על רקע הומניטרי, גני ילדים, מוסדות חינוך, מבני ציבור, מקוואות, לכל מקום שיש קהל. בכל היישובים הצעירים, אם הם מקום ראשון בחובות אז הם צריכים גם ליהנות גם מזכויות כמו חשמל ותשתיות אחרות''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו