מנדלבליט מגיב למיקי זוהר: איומים לא ירתיעו

היועץ המשפטי לממשלה עונה ליו"ר הקואליציה מיקי זוהר, "הטענות לסחיטה מופרכות ומגוחכות''.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו בתשרי תשפ"א

אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט
Photo by Tomer Neuberg/FLASH90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מגיב לאמירתו של חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) ולפיה ''אם מנדלבליט לא יתפטר תהיה רעידת אדמה''.

''איומים למיניהם לא ירתיעו את היועץ המשפטי לממשלה מלבצע מלאכתו", נמסר מטעם מנדלבליט. ''היועץ המשפטי לממשלה פעל לאורך כל תפקידו וימשיך לפעול ללא מורא וללא פחד ומשיקולים ענייניים בלבד, לפי הראיות והדין''.

עוד נכתב בהודעת היועמ"ש, כי ''הטענה כאילו נסחט או הושפע בהחלטותיו כתובע הכללי של מדינת ישראל משיקולים זרים כאלה ואחרים - היא מופרכת ומגוחכת, וממילא החלטות אלה, שהתקבלו לאחר הליך מקצועי וסדור בהשתתפות גורמים רבים, עומדות כעת למבחן שיפוטי, שהוא המבחן הקובע''.

''כפי שהובהר אמש, אין שום זיקה או קשר בין הדברים שנאמרו בכעס בשיחה סגורה בין חברים לפני שנים, בתקופה בה חש ד"ר מנדלבליט פגוע מן ההתנהלות כלפיו, לבין התיקים הנוגעים לרה"מ ואחרים. כל ניסיון להלך אימים באמצעות איום על חשיפת חומרים מכפישים וכיוצא באלה - נדון לכישלון''.

מנדלבליט מציין כי לא יהיה מעורב בטיפול בתלונה שהוגשה בגין התבטאותו של ח"כ זוהר. ''פניות שהתקבלו בעניין זה הועברו לטיפולה של המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עו״ד נורית ליטמן, אשר תבחן את הדברים עם אגף החקירות והמודיעין במשטרה כמקובל''.

כאמור, יו"ר הקואליציה חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) הגיב הבוקר לחשיפת הקלטת השיחה בין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ליו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה.

זוהר תקף את מנדלבליט והשתמש במילים חריפות: "הוא פעל ממניעים אידאולוגיים נטו". זוהר הוסיף: "אני לא מאיים אלא קובע עובדות, למנדלבליט לא תהיה ברירה אלא להתפטר ולבטל את האישום נגד נתניהו".

יו"ר הקואליציה טען כי ״יש עוד אינפורמציה שקיימת אצל שי ניצן שהייתה יכולה לשלוח את מנדלבליט מאחורי סורג ובריח״.

"הכל כבר התברר ואני אומר לכם שזה רק טפח קטן, אם מנדלבליט לא יתפטר ויבטל את כתבי האישום נחשוף עוד דברים".

ח"כ מיקי זוהר התייחס גם למתיחות בין הליכוד לכחול לבן ואמר "בחירות זו אופציה מצויינת עכשיו, הסכם הרוטציה כבר הופר על ידי כחול לבן ולכן אנחנו לא מחוייבים לו".