אייפון 12 נחשף: מתי נוכל לקנות ומה צריך לדעת?

לראשונה בתולדותיה השיקה Apple ארבעה מכשירים בערב אחד. עידן בן טובים מספר מתי תוכלו להחזיק אותו ביד ולמה כדאי שתקנו מטען מראש.

תגיות: אייפון Apple
עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ו בתשרי תשפ"א

אייפון 12 נחשף: מתי נוכל לקנות ומה צריך לדעת?-ערוץ 7
אייפון 12
צילום: רויטרס

עידן בן טובים, כתב הטכנולוגיה באתר "גיקטיים", סיפר לערוץ 7 על האייפון 12 שהשיקה Apple בחגיגה וירטואלית, על הבשורה החדשה שהוא מביא איתו והכי חשוב - מתי הוא יגיע לישראל.

"בפעם הראשונה בתולדות אפל נחשפו ארבעה מכשירים בערב אחד", אמרגן טובים וסיפר על האייפון 12 מיני.

״אם פעם החזקתם את האייפונים האחרונים, בטח שמתם לב שהם די גדולים והאייפון מיני החדש מגיע עם מסך הרבה יותר קטן וקומפקטי, אבל בעצם המפרט שלו הוא די אותו הדבר, כלומר יש לו את היכולות של אייפון רגיל, יש לו את העוצמה של אייפון רגיל. אז זאת בשורה לכל האנשים עם הידיים הקטנות שביננו".

אחד ה'חסרונות' של האייפון הוא המחיר, שנחשב לגבוה במיוחד לאור ההיצע שיש בשוק הסיני. אנחנו כבר יודעים כמה עולים האייפונים החדשים?

"אנחנו יודעים על התחלה של מחירים בישראל, כלומר כרגע רק רשת אחת הודיעה על ההבאה של האייפון לישראל ועל המחירים שלו", אמר.

"כרגע נראה שהמחיר, למשל של האייפון מיני שזה כאמור הקטן ביותר, הוא יתחיל באיזור ה-3,000 שקלים שזה די בשורה, כי זה בעצם הוזלה של כמעט 100 דולר בהשוואה לדגמים קודמים", ציין.

בשאר הדגמים המחיר נשאר כמעט אותו הדבר, אבל גם כאן יש שיפור. "הדגמים המתקדמים יותר נשארו פחות או יותר באותם מחירים של שנה שעברה, אבל כן קיבלנו הכפלה של נפח האחסון", אמר. "אז יהיה לכם יותר מקום לתמונות, לסרטונים, לשירים וכל הדברים שאתם אוהבים באותו המחיר".

מי שיקנה אייפון ויפתח את הקופסא יתאכזב לגלות שאין בה מטען ואוזניות. למה APPLE עושה לנו את זה? בן טובים השיב: "אפל עשתה מהלך שהיו עליו הרבה שמועות במהלך השנה והמון המון רעש. אפל הוציאה את המטענים מחוץ לקופסא. אם אתם תקנו עכשיו אייפון 12, או אפילו אייפונים ישנים, החל מעכשיו לא תמצאו בהם מטען".

"באפל טוענים טיעון סביבתי", אמר. "טוענים שבעצם לכולנו יש בבית כבר סמארטפונים, לכולנו יש כבר מטענים, יש לנו כבלים ולכולנו יש כבר אוזניות אלחוטיות, ולכן אם היא תוציא אותם היא תוכל לחסוך המון המון פסולת אלקטרונית ועל הדרך היא טוענת שהיא גם תוכל לשלוח יותר אייפונים בפחות משלוחים, כלומר להכיל יותר בכל משלוח".

הוא הוסיף: "כל המהלך, היא טוענת, שווה ערך להחסרה של לא פחות מ-450,000 כלי רכב מהכביש".

ואם אנחנו כבר מדברים על חיסכון והוזלה של עלויות, האם מגיפת הקורונה שלא פוסחת כמעט על אף בית בעולם פגעה גם בחברה ענקית כמו APPLE?

"המגיפה אומנם לא פגעה בדיוק במכירות של אפל, אבל היא כן שיבשה לגמרי את לוחות הזמנים שלה", אמר. "אפל הודיעה באמצע הסגר הראשון שבעצם תאריך ההשקה של האייפון נדחה. בחודש ספטמבר היה אירוע של אפל שבעצם לא כלל את האייפונים, שזאת פעם ראשונה מזה הרבה שנים".

"בכל חודש ספטמבר זה הזמן של אפל להציג את האייפונים שלה, והאייפונים האלה אם תסתכלו על לוחות הזמנים של מתי הם עומדים לצאת ומתי להגיע ללקוחות, הם מאוד מפוזרים", ציין.

"זה נראה ששרשרת האספקה של אפל נפגעה במידה מסויימת", אמר. "בעיקר נגלה יחד עם המכירה של המכשיר הזה האם היא באמת נפגעה ברמה של חוסרים במלאי. אם המון לקוחות ירצו לקנות את המכשירים האלה ויתקלו בחנויות בלי מלאי שזה דבר שלחלוטין אפשרי".

ולסיום, אולי שאלת שאלות, אתה יודע לנקוב בתאריכים מתי נראה בישראל את האייפון 12?

"האייפון 12, לפחות על פי הרשת הראשונה שהודיעה לנו על המכירה, צפוי להגיע כבר ב-18 בנובמבר, עוד חודש וקצת", אמר. "עוד לא ניתן להזמין למיטב ידיעתי, אבל אני משער שהדברים ישתנו ממש בימים הקרובים".

"לדעתי כל החברות יתחילו להכריז שהן מביאות את הדגמים החדשים, אולי תתחיל אפילו מלחמת מחירים קלה שתוריד לנו בכמה עשרות או מאות שקלים את המחיר, ובתקווה שנוכל לראות באמת את האייפונים בקרוב מאוד בישראל", כך בן טובים.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il