השר אריה דרעי הזהיר: יפרוץ מרד, הולכים לפיצוץ

שר הפנים שוחח עם ראש הממשלה ושר הבריאות ואמר להם כי אם לא יושג מתווה על פתיחת הלימודים בישיבות, תגובת הציבור החרדי תהיה קשה.

ערוץ 7 , כ"ו בתשרי תשפ"א

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

השר אריה דרעי הזהיר את ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין כי אם לא יושג הסדר על חידוש הלימודים בישיבות החרדיות, התגובה תהיה חריפה, כך פורסם בחדשות כאן.

"אם לא תגיעו איתנו להסדר על פתיחת הישיבות, יפרוץ מרד. אנחנו הולכים לפיצוץ - יהיו הפרות גדולות", אמר דרעי לשניים.

גורם המעורב בגיבוש המתווה אמר שהמצב הנוכחי יוביל לכך שבשבוע הבא ייפתחו תלמודי התורה בניגוד להנחיות אך בגיבוי מצד רבנים.

מוקדם יותר ערך מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, תדרוך לכתבי התקשורת החרדית והסביר מדוע מערכת הבריאות מתנגדת לחידוש הלימודים בישיבות בשלב הנוכחי.

"אנחנו יודעים שחלק לא קטן מהיישובים האדומים הם ערים חרדיות או מעורבות. התחלואה גבוהה אבל היא הולכת ויורדת. יש קשר נסיבתי בין הלימודים במגזר החרדי לבין התחלואה".

"איננו רוצים לראות שוטרים נכנסים לבתי הספר. אנחנו רוצים להגיע להבנות מתוך כבוד לתורה ולרבנים", דברי פרופ' לוי.

הוא סיפר, "אתמול בלילה ישבנו עם רבנים. אנחנו רוצים להגיע להסכמות. לא נשלח, ואני לא בטוח שאפשר, לראות שוטרים בבתי ספר. לא בשביל זה יש שוטרים. אנחנו לא רוצים לראות ילדים בפחד כי שוטרים נכנסים לאכוף מגבלות"

הממונה על הטיפול בקורונה במגזר החרדי, האלוף במיל' רוני נומה הוסיף, "את הירידה שראינו במגזר הכללי לפני 8-9 ימים רואים כעת במגזר החרדי, אך המספרים עדיין גבוהים. מתוך 2,256 נדבקים שהתגלו ביממה האחרונה כ-36% הם מהחברה החרדית. צריך להמתין עד ליום שלישי כדי להבין מה השלכות החג".