אלימות ומעצרים בחתונה בגבעת זאב

באחד מבתי היישוב התקיימה חתונה שחרגה מהגבלות הקורונה. המשטרה הגיעה למקום והתפתח עימות אלים שהסתיים במעצר. צפו בתיעוד

רעות הדר , כ"ו בתשרי תשפ"א

כוחות משטרה ומג"ב הוזעקו הערב (רביעי) לבית ביישוב גבעת זאב הסמוך לירושלים בשל חתונה שהתקיימה שם בניגוד להנחיות הבריאות.

בתיעוד שהגיע מהמקום נראים השוטרים עוצרים את אחד מהאנשים ששהו בבית כשפניו מדממות בעקבות עימות פיזי. למרות בקשת השוטרים לעזוב את המקום חלק מהאורחים סירבו. חלק מהנוכחים החלו להתגודד סביב השוטרים וניסו למנוע מהם לאכוף את ההנחיות.

במשטרה ציינו כי השוטרים הותקפו באמצעות חפצים ובקבוקים. בעלת הבית קיבלה קנס כספי בסך של 5,000 שקלים. בתיעוד ממצלמת הגוף של אחד השוטרים שהשתתפו במעצר נראים החוגגים מתעלמים מקריאות השוטרים.

בהמשך הסרטון נראית שוטרת אומרת לנוכחים: "אני לא רוצה להרוס לכם את החתונה. רק המשפחה הגרעינית נשארת מי שלא מהמשפחה הגרעינית שיעזוב את המקום עכשיו".

בתגובה לאירוע מסר ח"כ יעקב ליצמן: "אני מזועזע ונדהם מול התיעוד הקשה מחתונה שנהרסה הערב לקול בכי האורחים ובעלי השמחה, בשל אלימות משטרתית קשה. לצד החובה לשמירה על ההנחיות, אין לקבל התנהגות מחפירה כזו של השוטרים במקום. מדובר באיבוד עשתונות, תוך הפעלת כוח מופרז בחוסר חמלה וללא התחשבות מינימאלית''.

ליצמן פנה אל השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, ''אם אמון הציבור במשטרה חשוב לך, תמנה מיידית קצין חוקר לאירוע הקשה והמיותר הזה. לא נוכל לשתוק מול מראות מדממים ובלתי אנושיים אלו, ואין לעבור על כך לסדר היום”.

יו״ר ש"ס, השר אריה דרעי, שוחח אחרי האירוע בשיחת ועידה עם ראש הממשלה נתניהו והשר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, על האירוע הקשה בחתונה בגבעת זאב. "הארוע חייב להיחקר והממצאים אמורים להתפרסם. אסור לעבור על כך בשתיקה", דברי השר דרעי.

בתום השיחה, הודיע השר אוחנה כי ימנה בודק חיצוני שיבדוק באופן יסודי את אירועי הערב.

מנגד, ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו אמר כי "המשטרה נמצאת במשימה מורכבת וקשה במטרה לשמור על ההנחיות ועל בריאות הציבור. לא ניתן לקיים ארועים כמו חתונה בהתקהלות המונית מבלי לסכן את הציבור. אומנם צריך לנהוג באיפוק אבל בנחישות על מנת למנוע הדבקה ותחלואה".

מהמשטרה נמסר: ''השוטרת שתיעדה את המתרחש וביקשה לזהות את בעלת הבית, הותקפה על ידה, ולכן נאלצו השוטרים להודיע לה שהיא מעוכבת, וביקשו ממנה להתלוות אליהם מספר פעמים. בשלב זה, שאר בני הבית החלו להתלהם ולהפריע לשוטרים, תוך שחלקם זורקים לעברם בקבוקי שמן מזכוכית שהתנפצו. השוטרים עצרו את אחד החשודים תוך שהוא מתנגד למעצר ותוקף אותם, ובתוך כך החליק על השמן, ושניהם נחבלו משברי הזכוכית.

''השוטרים רשמו קנס לבעלת הבית והעבירו את החשוד לתחנת המשטרה, שם זומן צוות מד"א שמעניק לו טיפול רפואי.

''לצערנו בשעה האחרונה מופצים ברשתות החברתיות פרטים מעוותים לחלוטין אודות המקרה בניסיון להכפיש את השוטרים ולהטיל דופי בפעילותם, זאת במקום לגנות את מי שהפר את התקנות ברגל גסה, לא נשמע להוראות השוטרים ותקף אותם. אנו רואים בחומרה רבה כל ניסיון לפגוע בשוטרים המבצעים את תפקידם כחוק למען בריאות הציבור'', לשון תגובת המשטרה.