טוויטר.
טוויטר. iStock

הרשת החברתית 'טוויטר' תלך בעקבות פייסבוק ותסיר פוסטים מכחישי שואה כחלק מאכיפת הפרת מדיניותה והמאבק בציוצים רוויי שנאה, כך אמרה דוברת החברה לאתר 'בלומברג'.

נכון להיום המדיניות של טוויטר לא קובעת במפורש כי הכחשת שואה מנוגדת למדיניות שלה, אך הדוברת הודיעה שכל ניסיון להכחיש או לגמד את השואה, יוסר.

"אנו מגנים בתוקף כל סוג של אנטישמיות ולכתיבה כזו אין מקום אצלנו. יש לנו מדיניות יד קשה נגד האדרת אלימות מהעבר ומהווה, במיוחד שמדובר במעשים מזעזעים של רצח עם כפי שהיה בשואה", הוסיפה הדוברת.

ביום שני הודיעה חברת פייסבוק הודיעה כי היא מעדכנת את מדיניותה כלפי פוסטים של שנאה ותאסור כל תוכן שמכחיש או מסלף את השואה.

בהודעה שפרסמה החברה נאמר כי "ארגוני מחקר של מגמות דיבור שנאה בכל העולם מדווחים על עלייה במתקפות המקוונות נגד קבוצות רבות, ואנו ממשיכים במאמצינו להסיר תוכן כזה. חסמנו יותר מ-250 קבוצות עליונות לבנה ועדכנו את המדיניות שלנו באופן שיכלול התייחסות גם לקבוצות של מיליציות ו-QANon. בנוסף, אנחנו חוסמים באופן שגרתי אנשים פרטיים וארגונים שעוברים על המדיניות שלנו נגד דבור שטנה; רק ברבעון השני של השנה הורדנו 22.5 מיליון דברי שטנה מהפלטפורמה".

בחברה ציינו כי לאחר שנה של עבודה בשילוב מומחים חיצוניים הוחלט לאסור פרסום כל סוג של סטריאוטיפים אנטישמיים בדבר כוחם הקולקטיבי של יהודים, שלעיתים מתארים את העם היהודי כמי שמנהל את העולם, או את המוסדות המרכזיים בעולם.

"ההודעה של היום מסמנת צעד נוסף במאמץ שלנו להילחם בשנאה על גבי הפלטפורמה והוא נתמכת על ידי העלייה, המתועדת היטב, של האנטישמיות בעולם ורמת הבורות המדאיגה, במיוחד בקרב צעירים, בנושא השואה. על פי סקר שנערך לאחרונה בקרב מבוגרים בארה"ב בגילאי 39-18, כרבע מהנשאלים מאמינים שהשואה היא מיתוס, שהיא מוצגת באופן מוגזם, או שהם לא בטוחים", אמרו בחברה.

"ארגונים בינלאומיים כמו יד ושם, העוסקים בחקר ובזיכרון השואה, מציינים שחינוך בנושא השואה הוא אחד המרכיבים המרכזיים למאבק באנטישמיות. לכן בהמשך השנה, אנחנו נתחיל להפנות כל מי שיערוך חיפוש בפייסבוק סביב מונחים הקשורים לשואה או להכחשתה, למידע אמין מחוץ לפייסבוק. מזה שנים רבות אנחנו עובדים צמוד עם קהילות ברחבי העולם, במטרה להבין טוב יותר כיצד שנאה, ולרבות אנטישמיות, באות לידי ביטוי ברשת. מאמצים אלה כוללים דיונים שוטפים עם קבוצות רב-לאומיות, כמו הקונגרס היהודי העולמי והוועד היהודי האמריקאי, וכן ארגוני הגנה על קהילות יהודיות מקומיות, כמו ארגון הביטחון הקהילתי בבריטניה (CST) ומוסדות למאבק בשנאה ובאנטישמיות כמו מרכז סיימון ויזנטל", נאמר בהודעה החברה.

בפייסבוק הודו שייקח זמן ליישם את המדיניות החדשה. "אכיפה מלאה של מדיניות כזו לא יכולה להיכנס לפועל בן לילה. סוגי תוכן שונים יכולים להפר מדיניות וייקח לנו קצת זמן להכשיר את בודקי התוכן ואת המערכות שלנו. אנו אסירי תודה לשותפינו הרבים על הפתיחות והנכונות שלהם לסייע למאמצינו לשמור על הפלטפורמה שלנו בטוחה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו