מתמודדת, ריבי
מתמודדת, ריביצילום: TOV

אז איך עובדים בבית סואן מילדים, מניעים עסק עצמאי וכותבים סטנד אפ, אם תשאלו את ריבי, היא פשוט משתדלת, ו״מי אמר שאני מסתדרת?״

ריבי גוטגולד מקצרין, אם ל-9 יצאה לאודישן בדבר הTOV הבא, המצולם בימים אלה בערוץ TOV כשהיא מניקה את הקטן שלה, אבל זה לא הפריע לה.

"אין לי יותר זמן מאשר לכל אדם ממוצע, ואני לא מספיקה יותר מכולם. אני שואפת להיות בעשייה שנכונה לי ולא לתת לניראות להשפיע על הבחירות שלי, אני חושבת שזה עוזר לשמוח במה שכן הספקתי בסוף היום. אני אומרת קחי את כל הטוב שבך, את הכישרונות שה׳ נתן לך ורוצי איתם (אם את עוד מצליחה לרוץ בגילך חוץ מלהספיק ת׳הסעה כשאין סגר)..."

לכל אחת יש את הדברים הטובים שהיא יכולה להביא להורות, לזוגיות, לחברות, לבית שלה, לעולם הזה, חבל שבמקום זה אנחנו לפעמים מתאמצות להיות מישהי אחרת.

הדבר הTOV הבא באוויר: ריבי, אמא לתשעהTOV

בריאיון לערוץ 7 היא מספרת על האודישן בדבר הTOV הבא שם היא דיברה על הכל. על כביסה והרתחה, על השמות המרובים לילדיה שמחייבים ראשי תיבות, על קריירה בתוך כל ההורות הזאת ונשאר עוד? ריאיון קומי עם המתמודדת לתואר המצחיק/ה הבאה בישראל, שלא מתבייש להשאיר גם אבק כוכבים, השראה והסתכלות בריאה על החיים.

איך היום שלך נראה?
"דומה לי 2 טיפות מים. משפחה, בית, עבודה, חיים... חשובים לי המשפחה והחוויות, חיים יהודיים שמחים. את כל שאר המחויבויות הנוספות אני מנסה לצקת לתוך זה".

כשהתקשרתי בפעם הראשונה, ריבי ענתה לי שהם בארוחת בוקר משפחתית בסוכה ותכף תחזור אלי. הייתי מופתעת. אבל כן, כנראה שגם משפחה גדולה יכולה לקיים ארוחת בוקר שפויה וממלאת בכוח ליום נוסף, בבית. קורונה וכו' (אפילו אם רובה מלווה במריבה על מקומות הישיבה או מי קיבל יותר חביתה).

״אנחנו בתקופה מטורפת, כולנו מנסים לשלב בין עבודה לחיים, לשפיות, למשפחה, ועוד היו חגים בתוך כל זה. אבל הילדים לא נספחים לפרויקטים שלנו, הם החיים בעצמם... רק שלא נאבד את זה.

אני עובדת עם בעלי בעסק עצמאי סביב השעון, הוא נקרא "90 שניות" (ולוקח טיפה יותר...) ועוסק בהפקת סרטוני תדמית, אנימציה ואיור. בין לבין כביסה, הרתחה, הנקה, בישול, ניקיון זומיםםםםםם. להבין שזה מה יש והכל מאת ה׳ ועם זה ננצח ויהיו צחוקים.

בתוך זה כל אני רוצה לזכור במה אני הכי טובה שלא לבזבז זמן וכוח להיות מה שמצפים ממני.

נשים לדוגמה הולכות לגינה בשיא החום, מפגיזות עוגות יומולדת שוות, רק כדי שיגידו שהן אימהות טובות. סליחה - מה אני אעשה עם מה שאומרים עליי? איך זה בדיוק יתרום לי בחיים? אז אני לא מנסה להיות אמא מושלמת, אני מנסה להיות אני, להתאים את האנרגיות שלי למה שאני מאמינה בו. אם אין אני לי מי לי, מי יתיישב בכיסא שלי אם אני לא אאייש אותו?

ההומור גם משרת אותך בבית?
"ברור. מה היינו עושים בלי ההומור?! חוץ מזה שמשם באה לי ההשראה, והילדים גם עוזרים לי. בעיקר כשהם לא "בדיוק" עונים לי על הציפיות שלי (לא קורה!). כשאני מדקלמת להם את משפט ה - "אמא תמיד צוווו–"? הם עונים "צועקת״ (מה שנכון), או צוחקת, אבל הם יודעים שאני מתכוונת לתמיד צודקת. ותכלס זה נכון".

9 ילדים? בן כמה הקטן?
"הקטן שלי בן 8 חודשים, הגדול שביעיסט, וב״ה יש מספיק מי שיריב על התור לזום או על המקומות בשולחן השבת. או על מלא דברים נורא חשובים".

מאיפה כל הראייה החיובית והמנטרות?
"היא לא תמיד חיובית... הלוואי. אבל בגדול זה קורה כשאני מצליחה להקשיב לעצמי, להתחבר למקום שלי. לבורא עולם. וכמובן הרבה תודות ללימודי 'ימימה' שזו עבודה של חשיבה הכרתית, אנחנו לא יכולים לשלוט על החיים, אבל על הגישה לחיים כן. למדתי ממנה איך לקחת את החיים ואיך לדייק אותם אליי מבלי לחקות אף אחד אחר.

שואלים אותי איך דוסית מסתדר עם הומור ואני לא מבינה איפה הסתירה, זה הכי מתחבר עם חיי התורה, לצחוק על מה שמתיימר להיות נורא חשוב ובעצם הוא סתם תפאורה מבלבלת. למפות את כל הרעשים מסביב, ולהישאר רק עם מה שאמיתי.

אני מרגישה שליחות אמיתית בלצחוק על דברים שנוגעים בכולם, האתגרים בבית, הבדלים בין גברים לנשים, הניסיון להיות אישה שעונה על הכל ולא מצליחה אפילו חצי, אני חושבת שאני מדברת מגרונן של הרבה נשים עייפות ומביאה ככה גאולה קטנה לעולם. יש בחיים מספיק אתגרים, עדיף לצחוק על מה שמיותר..."

נהנית מהאודישן?
"אחר כך כן, לפני הרגשתי זוועה מהלחץ...ונסענו 17 שעות (לפחות) הלוך חזור עם תינוק יונק. אז הדרך הייתה קשוחה אבל בסוף הייתה לי חוויה יוצאת דופן".

והילדים. התפדחו או שהם גאים בך?
"הם עוד לא החליטו. ומה שטוב בלהיות אם למשפחה ברוכה, זה שיש מבחר אופציות, את ההוא שמתפדח ומתכחש לעובדה שהאודישן קרה. וזה שעף על זה ומספר ביוזמתו לכל החברים איזו אמא מגניבה יש לו. הרעיון בכמה ילדים הוא שתמיד יהיה מי שיצור איתך קואליציה, מתוך כזו כמות בטוח יצא קהל מסוים שאוהד אותי".

לסיום, מה שכחנו?
"את התאי זיכרון שלי, שבכל לידה עוד כמה מהם נמחקים. אני מכינה לעצמי רשימות מסודרות (ואז שוכחת איפה הנחתי אותן) אז למעשה את כל הטקסט שהכנתי לאודישן לא באמת זכרתי. אבל נראה לי שהיה ב״ה בסדר סך הכל..".

 

אז האם ריבי מתאימה לאייש את המשרה? האם היא גרמה לכם לצחוק? והאם היא הדבר הTOV הבא?עקבו אחרינו בפייסבוק וספרו לנו את דעתכם, זכרו, גם אתם מחליטים!

לחצו על לינק ההצטרפות לערוץ TOV קבלו שבוע חינם, צפו בשאר המתמודדים,