בשורה להתיישבות הצעירה: צעד קטן לנורמליות

שר התקשורת יועז הנדל הצהיר במליאת הכנסת כי הוא מתחייב להסדיר תשתית אינטרנט למאחזים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשפ"א

שר התקשורת יועז הנדל
שר התקשורת יועז הנדל
צילום: משה ביטון

במענה לשאילתא אותה הגישה חברת הכנסת מיכל שיר (ליכוד) בעקבות מצוקת האינטרנט ביהודה ושומרון ובמאחזים בפרט השיב שר התקשורת ח״כ יועז הנדל (דרך ארץ) כי כבר בקרוב יוכלו חברות פרטיות שיקבלו רישיון לפרוס תשתיות אינטרנט בכל יישוב.

השר הנדל התייחס למציאות שנוצרה בעקבות ההזנחה רבת השנים ואמר: ״אכן יש בעיה שבמשך הרבה מאוד שנים התייחסו למאחזים וליישובים אחרים ביהודה ושומרון בתוך איזה וואקום, איזה ריק, הדרג המדיני קרי אני והקודם, למרות ימיניותו הרבה או שלא במרכאות, בחר שלא להתעסק עם אותם יישובים ולא לספק להם שירותים של חשמל, מים וגם אינטרנט בגלל ההגדרה של אזור לא מוגדר בתוך הוואקום הזה.״

השר את הפתרון לתושבי המאחזים: ״את צודקת שיש עכשיו איזה בלבול משפטי לגבי המאחזים ולכן מגיע המסלול השני שהוא בעצם יצירת מסלול פרטי של חברות פרטיות על פי ביקוש וכל יישוב שיפנה לחברה והחברה תקבל רישיון, יכול לפרוס סיבים אופטיים. אני לא מדבר על אינטרנט איטי- סיבים אופטיים עד הבית. בסוף זה עדיין ביקוש והצע ואגב בלי להסגיר - המחירים לא גבוהים.״

פורום ההתיישבות הצעירה ברך את שר התקשורת על הצהרתו. "הצהרת השר הנדל על הסדרת תשתיות תקשורת גם למאחזים, מצטרפת להבטחת השר ביטון לטפל בהסדרת החשמל לישובים. אנחנו קוראים לראש הממשלה להפגין אומץ ונחישות, להיות נועז כיועז ולהסדיר את המאחזים באופן מלא כישובים לכל דבר ועניין".

"תושבינו אינם אזרחים סוג ד' והגיע הזמן שהממשלה תמלא את חובתה, תסדיר את הישובים הצעירים ותאפשר מתן שירותים אלמנטרים לאלפי תושביהם", לשון תגובת הפורום.