עין נקובא: כך הפכנו מאדומים לירוקים

ממועצה ובה 87 חולי קורונה הפכה מועצת עין נקובה לירוקה עם 7 חולים בלבד. שוב מתברר שלהתגייסות המקומית השפעה משמעותית במאבק בנגיף.

ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשפ"א

תרגיל פיקוד העורף במועצה
תרגיל פיקוד העורף במועצה
צילום: מועצת עין נקובא

הרשויות המקומיות ברחבי הארץ מוכיחות כי מעורבות מקומית מניבה תוצאות במאבק בקורונה.

מקרה מועצת עין נקובא שממערב לירושלים, שהפכה מאדומה לירוקה, הוא אחת הדוגמאות לכך. 87 חולי קורונה אותרו בה וכעת, בעקבות פעילות מואצת נותרו שבעה חולים בלבד.

במועצה מספרים על שורת צעדים שננקטו במהלך החודשים האחרונים: "המועצה תגברה את מערך מוקד המועצה, 8108* שעובד כל השבוע, 24 שעות ביממה. את המוקד מפעילים נציגי שרות מסורים, תוך תחושת שליחות ואחריות".

"העובדים מקבלים את הפניות מהתושבים בנושאים שונים בעברית ובערבית ודואגים למתן מענה הולם לצרכיהם. המועצה גם תגברה את מערך הביטחון כאשר איחדה את כל עובדי הפיקוח מכל האגפים לתת סיוע לטובת סיורים בישובים והסברה ואכיפה לשמירה על ההנחיות".​

בשיתוף פיקוד העורף, משטרת ישראל והנהגות הישובים הקימה המועצה את 'סיירת יע"ל' (יחד עושים למען הקהילה). "הצוות פועל למען הקהילה וזמין לתושבים בכל יום ובכל שעה בנושא קורונה. המטרה היא להשפיע על התנהגות התושבים ולהציל חיים וההיענות של התושבים מציגה אחריות אישית וקהילתית מרשימה במיוחד. במסגרת יע"ל פועלים גם נאמני הקורונה".

עוד מספרים במועצה על 'מערך האמיצ"ים' (אחראי מידע לציבור) שהוקם ובו מתנדבים מהישובים המשמשים כצינור תקשורת לתושבי הישוב שלהם ומוודאים שמסרי המועצה התקבלו על ידי התושבים ומנגד צרכי אזרחים יועברו לגורמים הרלוונטיים במועצה.

"מינינו רכזת קורונה האחראית על החקירות האפידימיולוגיות והיא אשת הקשר של המועצה בנושא קורונה. תפקידה הוא ריכוז המידע של החולים בישובים, אחריות על החקירות ועל המתשאלים, אשת קשר לוועדים ולנאמני הקורונה. בנוסף, תושבים עוברים קורס מתשאלים מטעם פיקוד העורף לקבלת הסמכות לתשאול תושבים בנושא קורונה".

את הפעילות מסכם ראש המועצה, ניב ויזל: "ככל שנזכה לשיתוף פעולה מהקהילה, כך נילחם היטב בתחלואה והתקווה לחזרה מהירה לשגרה טובה וירוקה. ישר כוח לעובדי המועצה, להנהגות הישובים ולתושבים היקרים על אורך הרוח וההירתמות למשימה הלאומית שלנו".