צפו: "מופע האימים של יאיר לפיד"

"הגיע הזמן למנהיג שיעשה הסכם שלום פה בבית, בין הישראלים. אדוני, הגיע זמנך ללכת", תקף לפיד את נתניהו בדיון על הסכמי השלום.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשפ"א | עודכן: 14:01

ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, תקף בנאום במליאת הכנסת את ראש הממשלה, בדיון שבסיומו תצביע הכנסת על הסכם השלום עם האמירויות.

לדבריו, "ההסכם עם האמירויות הוא הישג יפה. זוהי האמת. אבל אנחנו חיים כאן. לא במפרץ הפרסי. יש לנו משבר כאן, פה בבית. ופה בבית הכשלון שלך בניהול המשבר הוא מחדל שהמדינה לא ידעה כמותו".

"הגיע הזמן למנהיג שיעשה הסכם שלום פה בבית, בין הישראלים. אדוני, הגיע זמנך ללכת", תקף לפיד את ראש הממשלה.

לפיד אמר לנתניהו, "נכשלת כי כלאת את אזרחי ישראל בסגר מיותר מסיבות פוליטיות. נכשלת במתווה החל"ת. נכשלת כי אין תקציב. נכשלת כשהקמת ממשלה של 36 שרים שלא מצליחה לבצע שום דבר. נכשלת במתן דוגמא אישית בסגר. נכשלת במינוי בכירים ובהתפטרות כל צמרת האוצר בגללך".

"נכשלת, אם בכלל ניסית אי פעם, באיחודו של עם ישראל בשעתו הקשה. במקום להנהיג את אזרחי המדינה, גרמת להם לשנוא ולכעוס אחד על השני", הוסיף.

בתגובה לנאום תקף יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ' "‏מי ששמע עכשיו את מופע האימים של ‎לפיד במליאת הכנסת מבין למה אין שום סיכוי שהאיש הזה יהיה אי פעם ראש ממשלה בישראל".

לדבריו, "מי שלא מסוגל להתעלות אל גודל המעמד, להיות ענייני ברגע ההיסטורי הזה, ולשים בצד את ההתכתשויות הפוליטיות לא ראוי להנהיג את העם הזה".

"שיהיה ברור: לי אישית יש המון כאבי בטן ושאלות על הסכם הזה. בנאומי בכנסת מאוחר יותר היום אתייחס לכך בע"ה", ציין סמוטריץ'.

"אפשר וצריך לבקר לגופו של עניין ומותר גם להתנגד. אבל בענייניות ותוך כבישת יצר הפוליטיקה הקטנה. לכל זמן ועת לכל חפץ תחת השמים. לפיד פשוט מנותק", הוסיף.