אחות הכלה: "אני בטראומה קשה, האירוע היה יכול להסתיים בצורה יותר מכובדת"

בת שבע, אחות הכלה מהחתונה בגבעת זאב: "אני כבר לא דתייה, אבל זו הפעם הראשונה שראיתי מהי שנאה לחרדים. נעשה פה עוול למשפחה שלמה"

103FM , כ"ז בתשרי תשפ"א

הכלה בשיחה עם ערוץ 7
הכלה בשיחה עם ערוץ 7
צילום: חזקי ברוך

בת שבע, אחות הכלה בחתונה בגבעת זאב שוחחה עם בן כספית וינון מגל ב-103fm על כניסת השוטרים לביתם במהלך האירוע שהתרחש אמש.

האחות, אשר שיתפה בפרטי האירוע, טענה שלא מדובר היה בהתקהלות המונית והכל נעשה על-פי ההנחיות של המדינה.

בת שבע סיפרה כי האירוע החל כאשר 2 שוטרות הגיעו אל ביתם, "באמת באו לעשות את העבודה שלהן ואני מעריכה את זה מאוד אני לא נגד המדינה או משטרת ישראל, בטוח לא. הן עשו את העבודה שלהן, אבל היא נכנסה וצילמה בטלפון הפרטי שלה, לא במצלמה של משטרה ולא שום דבר, נכנסה לבית פרטי שמבחינה חוקית אני לא יודעת אם זה דבר שמותר לה לעשות בכלל בלי צו ושום דבר ולהסריט. אמא שלי הסיטה את המצלמה, לא דחפה ולא ירקה, כל פעם אני שומעת משהו חדש. ירקה או דחפה? לא היה שום דבר. השוטרת דחפה את אמא שלי, כן. זה מדהים איך הדברים משתנים".

לאחר מכן, כך היא מספרת, השוטרת לא פנתה ולא דיברה עם אמה. "כלום, יצאה והזמינה 6 ניידות, הזמינה את מג"ב, 'יש פה אלימות מול שוטרת' והתחיל כל הבלגאן". היא הדגישה כי "עשינו את הכול על פי ההנחיות, לא יודעת מה ראיתם בסרטונים ומה משטרת ישראל באה ואמרה. עשינו את האירוע, העמדנו את אחי בכניסה, זו משפחה גרעינית בלבד. אנחנו משפחה של 13 ילדים, אוקיי? יש לנו 2 חצרות, גם קדמית וגם אחורית".

לדבריה, ולמרות הדברים שאמר התקליטן שנכח בחתונה, היו 20 אנשים בחתונה בלבד, "לא יותר ואני לא אזוז מזה, לא יותר. זו חתונה דתית ואתה יודע איפה הדיג'יי ישב? בפנים, לא ראה לא מי בבית לא מי נכנס ישבנו שולחן אחד של נשים, שולחן אחד של בני הבית, אחותי, גיסתי. בואו תראו לנו סרטונים, תראו לי שהיו 60-70 אמרו גם מאה, אולי היה יותר? אבא שלי ניסה בכל צורה ובכל דרך למנוע את זה, בכול צורה ובכל דרך ולא היה עם מי לדבר, מהרגע שהם נכנסו. אני לא בחורה דתיה ואני רוצה שישמעו, אני לא אדם דתי אבל בפעם הראשונה בחיים שלי ראיתי מהי שנאה אמתית לחרדים, כן בפעם הראשונה בחיים שראיתי דבר כזה כן רק בגלל שהם חרדים".

בתום האירוע הקשה אחותה, הכלה, "יצאה וברחה והתעלפה והקיאה אבל לא ויתרנו והחזרנו אותה, ואני יכולה להגיד שכל הסרטונים שרואים זה אנשים שלא קשורים למשפחה זה אנשים מבחוץ שבאו לתמוך בעקבות הסרטון, פשוט באו להיות. התחושה שלי שהאירוע יכול היה להסתיים בצורה יפה ומכבדת". בת שבע הוסיפה כי היא "לא מחפשת אשמים, אני יכולה להגיד שנעשה עוול למשפחה שלמה, יש לי אחות שהיא ילדת חינוך מיוחד, האחים הקטנים שלי כולם חרדתים, עד 4 לפנות בוקר ישבו ולא היו מוכנים לישון".

לסיום אמרה: "אני לא נגד אף אחד, אני אוהבת את עם ישראל, כך גדלתי בבית שלי. לא גדלתי בבית של שנאה, גדלתי בבית שכולם נכנסים בו ואוהבים את כולם, זה מה שאנחנו מכירים. לא מכירים דבר אחד, אין ימין או שמאל בבית, יש אהבה בבית וזה עצוב".