ענת גופשטיין
ענת גופשטיין צילום: ללא קרדיט

הנערה בת ה-17 ג' שנעדרה לפני כחודש תוך קיומו של חשש ממשי לחייה, שבה הבוקר (חמישי) לחיק משפחתה בכוחות עצמה, ללא עזרת המשטרה.

ג' ברחה ממעון לנערות חוסות סמוך לירושלים, וזאת בשל יחס מחפיר ומזלזל שקיבלה בו לתחושתה.

לאחר תקופה בה נעדרה, ובשל החשש שג' נמצאת בקרב ערבים באזור יהודה ושומרון כפי שאירע בעבר, פנו בני משפחתה לארגון להב"ה על מנת לקבל סיוע.

בשבוע שעבר ביקשה המשטרה את עזרת הציבור בחיפושים אחריה. הבוקר, כאמור, ג' החליטה לשוב למשפחתה, ויצרה קשר עם אביה. בתיאום עם ענת גופשטיין, ראש מערך הטיפול בארגון להב"ה, ורוויה אוחנה, יועמ"ש הארגון, נפגשו הארבעה בירושלים.

"להב"ה" תגיש היום בקשה למתן צו מבית המשפט שיורה להוציא את ג' מהמעון לנערות חוסות בו שהתה, בשל הטראומה הקשה שנגרמה לה, לדבריה, כתוצאה מהשהות בו", ציינה.

"אני מבקש להודות לארגון להב"ה שליווה אותנו במשך התקופה הקשה בה ג' נעדרה ונעתרו לסייע ככל יכולתם במציאתה", אמר אביה. "אני שמח שג' חזרה, ואני מקווה שמעתה והלאה חייה יהיו שמחים ומאושרים. כמו כן אני מבקש ודורש שיימצא עבור ביתי מקום המתאים לצרכיה".

גופשטיין אמרה: "אני רוצה להודות לחבר הכנסת יוסי טייב מסיעת ש"ס שעשה מאמצים כבירים כדי לסייע בטיפול במקרה. הגיע הזמן שמדינת ישראל תיקח אחריות על נערות בסיכון, ותפסיק להפקיר אותן".

גופשטיין הוסיפה: "ג' לא ברחה סתם מהמעון המדובר. זהו מעון שבמקום לשקם את חייהן של הבנות שמגיעות אליו, רק מדרדר אותן עוד יותר. למרות דו"ח חריף של מבקר המדינה בשנת 2019 שתיאר את ההתנהלות הקלוקלת והכושלת שלו, לא נעשה דבר, ומשרד הרווחה ישן בעמידה. אם אין כוונה לתקן את הליקויים במקום, הגיע הזמן לסגור אותו. אנו נעשה הכל כדי שג' לא תחזור לגיהנום ושתעלה על דרך המלך בחייה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו