אוסנת מארק נגד "שפת הביבים" של קרן ברק

ח"כ אסנת מארק מהליכוד סיפרה על העימות שלה ושל מאי גולן עם חברתן למפלגה קרן ברק, "ההתלהמות שלה עברה כל גבול"

103FM , כ"ז בתשרי תשפ"א

ח"כ אסנת הילה מארק התייחסה הבוקר (חמישי) בשיחה עם סיון כהן לאירוע אתמול במהלכו צעקה ח"כ קרן ברק לעבר חברתן לסיעה מאי גולן, "את והבלונדינית המפגרת לא שוות את הסוליה שלי".

מארק, שהביטוי "הבלונדינית המפגרת" כוון כלפיה, ציינה כי לא נכחה כלל באירוע, והביעה צער על מה שכינתה 'שפת ביבים'.

"אני לא התעמתי עם אף אחת, לא נכחתי במקום", ציינה מארק. "העימות שקרה היה בין קרן ברק למאי גולן, יותר נכון זה שקרן ברק היא זאת שהתלהמה כעסה וצרחה. ההתלהמות אתמול של קרן ברק עברה כל גבול, חצתה את הגבולות של הנימוס. מעולם לא תמצאי אותי מתלהמת ברמות האלה ומדברת בשפת ביבים מכוערת".

על הדברים הקשים שהטיחה ח"כ קרן ברק כלפיה, אמרה חברת הכנסת כי היא "בכלל לא נעלבת, אנשים וגם כל הציבור יודע את התרומה שלי מבחינה פרלמנטרית, כולם יודעים מי אני ומה אני עושה. קודם כל אני יושבת בהמון ועדות כולל ועדת חוקה, כלכלה. אתמול הקמתי ועדת משנה בנושא הדיור הציבורי ואטפל בנושא הזה. אני יושבת בוועדה למינוי שופטים, וועדת כנסת, וועדה למעמד האישה. אני מתעסקת בכול הנושא של עסקים קטנים והשבוע הבאתי חלק מהנושא של הלוואות בערבות מדינה. כנראה שמי שטוב הוא בפרונט, אני לא מתייחסת לזה באמת".

מטעמה של ח"כ ברק יצאה הודעה כי מדובר היה בעימות שולי ובלהט הדברים גלש לפסים אישיים, והיא מצרה על כך. עם זאת אמרה כ איננה חושבת שזה ראוי שחברות הכנסת יקליטו אחת את השנייה. ח"כ מארק הבהירה כי: "אף אחד לא הקליט אותה, אני לא הייתי באירוע. צר לי שמרוב כנראה קצפה היא התחילה להשתולל ולהשתלח בכול מי שעמד שם, כביסה מלוכלכת או לא מלוכלכת - בינתיים ראינו מי דיבר בצורה מלוכלכת וחבל לי על ההתנהלות הזאת, באמת. עוד הוסיפה ואמרה: "הדבר העיקרי שאני מתרכזת בו זה עשיה לטובת הציבור, זה מה שמנחה אותי ואני הייתי מצפה מקרן ברק שלא תיתן הכחשה גורפת ואח"כ מתפתלת כשראתה שיש קלטת שמסתובבת, באמת חבל לי. לא הייתי מעיזה להשתלח באף אחד או אחת מהחברים שלי בתוך הסיעה ואני מצרה על ההתנהלות הזאת. באמת מצרה".

"הייתי מצפה שיינקטו נגדה אמצעים"

בהמשך, היא ציינה כי חברת הכנסת קרן ברק "מחזיקה בתפקיד של סגנית יו"ר הכנסת ואנחנו מוזמנים היום בשעה 13:30 אני ומאי גולן כי ביקשנו לשבת עם יו"ר הכנסת. אני מקווה שנצא מהפגישה עם עשיה. אני לא דורשת להדיח אותה, אבל שקודם כל מי שיושבת על טייטל שהוא ייצוגי תהיה ייצוגית. כשסגנית יו"ר הכנסת מתבטאת בצורה כזו אלימה, באמת בצורה אלימה כלפי חברות שלה לסיעה הייתי מצפה שיינקטו נגדה אמצעים. אי אפשר להשאיר את האירוע הזה בלי שום דבר".

בהמשך, התייחסה לטענות כי הופעתה השנויה במחלוקת שעוררה סערה גדולה של השרה מירי רגב בתכנית 'אופירה וברקו' נבעה מתחושה שמארק גונבת לה את הפוקוס, היא אמרה: "מירי רגב היא חברה שלי, היא שרה מבורכת, היא עושה עבודה מצוינת, עשתה בתרבות ועושה עכשיו בתחבורה. אני יודעת לפרגן לחברות שלי". היא התייחסה גם לדברי האיום שהשמיע חבר מפלגתה ויו"ר הקואליציה מיקי זוהר אתמול (ד') בתכנית 'שבע-תשע'- עם גולן יוכפז וענת דוידוב, וטענה כי "אחרי שחזר בו מהדברים אין מה עוד לטחון את זה".