מסעדות
מסעדות istock

עסקי המסעדנות הם מהעסקים המלחיצים ביותר. לא חסרים סיפורים על שפים מבריקים, כאלו שהאוכל שלהם זכה לשבחים ולציונים מטורפים במגזינים הנחשקים, אבל כאשר הם ניסו לנהל מסעדה, זה נגמר במפח נפש.

היכולת לייצר אוכל מדהים לא בהכרח עולה בקנה אחד עם יכולות ניהול. אז, למען אנשים שחולמים להקים מסעדה או בר, אבל לא משוכנעים שהם יצליחו להתמודד עם ניהול המקום ישנם אנשים המציעים שירותי ייעוץ למסעדות.

מה זה שירותי ייעוץ למסעדות?

הקמה של עסק בישראל, ללא קשר לתחום העיסוק, היא הימור שיעלה לכם בשערות לבנות ויוריד לכם כמה שנים טובות. אחד התחומים היותר מלחיצים שתוכלו לבחור להקים בו עסק, הוא כמובן עולם המסעדנות. לפי המספרים הרשמיים למעלה משמונים אחוז מהמסעדות לא שורדות חמש שנים, הרוב לא שורדות אפילו שנתיים.

אבל, יש פתרון לכך - שירותי ייעוץ למסעדות. אריק שולמן, הבעלים של חברת שולמן אסטרטגיה, שמעניקה שירותי ייעוץ למסעדות ובעלת ניסיון של למעלה משלושים שנה בתחום אומר: "המטרה של שירות ייעוץ מסוג זה היא לסייע לכם לזהות מה נקודות החוזקה והחולשה שלכם, לבחון מה הקונספט המתאים ביותר למסעדה שלכם. אך יותר מכל, השירות אמור להעניק לכם את הגב והסיוע במקום שבו מרבית המסעדות קורסות, הניהול !".

שירות ייעוץ למסעדות הוא שירות שיכול לקבוע האם המסעדה שלכם תצליח או לא, ריכזנו בעבורכם את השירותים המרכזיים שתוכלו לקבל מחברה המציעה ייעוץ למסעדות:

  • בחינה של תוכנית עסקית ואם אין, אז בניה של אסטרטגיה שיווקית ותוכנית עסקית למסעדה.
  • דיוק הקונספט של המסעדה וגיבוש המנות והתפריט
  • מיקסום רווחים והבנה של ניהול מלאי והתמודדות עם ספקים
  • שימת דגש על חווית הלקוח ובניית שדרה ניהולית למסעדה
  • דיגיטל למסעדות – אסטרטגיות שיווק דיגיטליות לתחום המסעדנות
  • ניתוח של העסק, בניית תוכנית התייעלות ויישומה.

וכך זה הולך, היועץ וצוותו מגיע לפגישה עם השף ובעלי המסעדה, יחד הם יושבים ומפצחים את התוכנית העסקית של המסעדה לכדי קונספט ומנות מדויקות. הניסיון המקצועי של הצוות, מאפשר להם לזהות בעיות בזמן אמת ולהעניק פתרונות מיידיים ללקוחות. המטרות העליונות של שירותי ייעוץ למסעדות הן: לסייע לך להציע את המוצר והשירותים הטובים ביותר, למתג ולשווק את העסק בצורה מדויקת ומובן שלוודא שהכל מתחבר יחד על הצלחת.

מה לחפש אצל יועץ למסעדות?

"בראש ובראשונה חשוב לחפש רקורד מוכח" מוסיף ואומר אריק שולמן. בצעו את התחקיר הראשוני בכוחות עצמכם, אך אל תתביישו לשאול את היועץ עם מי הוא עבד. חפשו יועץ שיש לו ניסיון בתחום המקביל לכם, אל תנסו להתחכם ולהביא מומחה קולינריה איטלקית לשיפודיה.

נסו למצוא מישהו שיוריד אתכם לקרקע. יזמים רבים חולמים שתהיה להם מסעדה או בר כדי להיכנס אל עולם חיי הלילה, כל עניין האירוח, הדרינקים והמנות המגרות נראה קסום, אבל מדובר על עבודה סיזיפית שתדרוש מכם הרבה יותר מרק לבשל. היועץ האולטימטיבי יהיה זה שירד אתכם לרזולוציות הקטנות ביותר. לדבר על חלומות ועל חזון זה נחמד ויפה, בפועל צריך מתודולוגיה והתאמה של כל הגורמים לכדי יחידה משומנת.

תפקידו של היועץ הוא להתלוות אליכם מהשלבים הראשונים של התכנון ועד לנקודה שבה המסעדה כבר עומדת ורצה. נסו להיזהר מיועצים שייעלמו אחרי תקופת ההרצה, מדובר דווקא על התקופה החשובה ביותר לביצוע שינויים והתאמות. חשוב למצוא יועץ שיגיע לתהליך הליווי ממקום של צמא ורעב. אל תתפשרו על יועץ שיציע לכם שיטת תמחור קבועה מראש או תוכנית עסקית קבועה. יועץ מסעדות איכותי יידע לעלות בפניכם סוגיות שונות בנוגע לאסטרטגיית תמחור המנות, אך מעל הכול הוא יהיה שם בשבילכם בכל צעד בדרך. מהמנה הראשונה ועד הקינוח.

אמנם כל מדורי כלכלה, הסטטיסטיקות והמספרים לא מחייכים לעולם המסעדות אבל אין ספק שאם עושים את הדברים נכון, לומדים ומוכנים ללמוד, הדרך יכולה להיות לגמרי חיובית ומשגשגת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו