משרד הבריאות מסכים להקלות מיום ראשון

קבינט הקורונה מכונס לדיון בנוגע להקלות בסגר. ראש הממשלה בדיון: "האתגר הגדול שלנו הוא להמשיך את הירידה בלי להביא להתפרצות חדשה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשפ"א

קבינט הקורונה התכנס בצהריים (חמישי) במטרה להחליט על שלב ההקלות הראשון מהסגר שהוכרז בחגי תשרי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח הישיבה כי "הסגר עד לרגע זה הוא הצלחה אדירה. אנחנו רואים ירידה בכל הנתונים, ירידה עקבית וברורה. אנחנו רוצים להתכנס למדדים שהציעו לנו ע"י משרד הבריאות והמומחים, כדי שנוכל להתחיל בהקלה ההדרגתית בתנאי הסגר הנוכחיים. אנחנו צריכים לעשות זאת באופן כזה שלא נפגוש סגר נוסף בעוד שבועיים-שלושה. לכן היציאה צריכה להיות מודרגת, אחראית, זהירה ונשלטת".

"אין ספק שעד לרגע זה יש כאן הצלחה, הצלחה שכבר מתחילים לדבר עליה ולהסתכל עליה במדינות אחרות, באירופה בעיקר, ששם התחלואה עברה כבר אותנו בכמה מדינות, והם כרגע מתלבטים בשאלה שאנחנו התלבטנו והכרענו בה – כן לעשות סגר, כן להוריד את המספרים מהר. אבל עכשיו האתגר הגדול שלנו הוא להמשיך את הירידה בלי להביא להתפרצות חדשה ועלייה חדשה", הוסיף ראש הממשלה.

"בכל מקרה, אני גם רוצה לציין שהירידה הדרמטית תוך שלושה שבועות, של התחלואה קשורה גם לעטיית המסיכות. זה קשור גם לעובדה שחלקים גדולים יותר של הציבור, לפי כל ההתרשמויות והנתונים שמגיעים אלינו, עוטים מסיכות - וזה משנה הכל. זה חייב גם להישמר בהמשך. תפקידנו כמנהיגי ציבור גם להמשיך לקרוא לציבור למלא אחר הכללים, ובראשם עטיית מסיכות ושמירת מרחק", סיכם.

ראש המל״ל מאיר בן שבת הציג בפני השרים נתונים המצביעים על ירידה עקבית במספר הנדבקים.

שר הבריאות, יולי אדלשטיין אמר כי חרף העמדה המוקדמת, יסכים לפתיחת השלב הראשון של הסגר ביום ראשון.

ראש הממשלה ציין כי אם תהיה תפנית בנתונים לרעה ההגבלות יוחזרו.

השרה מירב כהן אמרה בדיון, "כשאנחנו מסירים את מגבלת הקילומטר, אנשים יכלו סוף סוף לבקר את ההורים והסבים והסבתות שלהם. אני מתכוונת לקרוא לציבור לבקר את יקירהם על מנת להלחם במצוקת הבדידות תוך הקפדה על ההנחיות".