הנשים ריגשו את מחלקת הקורונה

אסנת וחברותיה לא נשארו אדישות לאחר מקרה אלימות נגד רופאים, וחילקו מארזים מפנקים לתמיכה ועידוד הצוותים בבית החולים קפלן.

ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשפ"א

הנשים ריגשו את מחלקת הקורונה-ערוץ 7
אורזות את החבילות
צילום: אפרת פרנס כהן

אסנת פרנס, תושבת העיר רחובות, צפתה בכתבת טלוויזיה על רופא שהוכה על ידי משפחה של מטופלים והחליטה כי אסור לשבת בשקט.

פרנס פנתה לבתה ויחד העלו רעיון: לשמח ולחזק את צוות הרופאים במחלקות הקורונה בבית החולים קפלן על ידיד מארזי שי משמחים ומתוקים.

יחד עם חברתה צביה זידובר, החלו במרץ לשלוח הודעות בקבוצות הוואטסאפ של נשים בעיר, ותוך שעות ספורות החלו להערם בביתן מאות פריטים: ממתקים, פיצוחים, מיני קוסמטיקה ופארם. לפרויקט נרתם גם אורן הבעלים של קונדיטוריות "דפניס" ברחובות.

במבצע משותף וסטרילי למדי ויחד עם חברות נוספות הן אספו את הפריטים, הכינו מארזים וחילקו אותם לצוות מחלקות הקורונה, טיפול נמרץ ומעבדות הקורונה.

בדבריה לרופאים ציינה פרנס כי "אתם הלוחמים בחזית עבורנו, ואנו מעריכים את עבודתכם הקשה, ויודעים כי אתם מוותרים אפילו על זמן האיכות עם המשפחה עבורנו ועל כך אנו מצדיעות היום.

''אנו קוראות לשאר הנשים, תושבות הערים הסמוכות לבתי חולים להתגייס למחוות עידוד לצוותי הרפואה. בהזדמנות זו רוצה להודות גם לחברותיי ולכל הנשים מכלל המגזרים שהתגייסו תוך שלושה ימים למבצע מורכב כזה".

אנדליב מרעי, האח האחראי במחלקת פנימית קורונה בקפלן הגיב בהתרגשות: "אני רוצה בשם המחלקה כולה לומר תודה, זה מחמם את הלב, אנו מעריכים ומוקירים. נמשיך לטפל במטופלים במקצועיות ועל הצד הטוב ביותר בדגש על מתן שירות בטיחותי ומקצועי".