יוסי דגן: יום חג בשומרון

286 יחידות דיור בהר ברכה, הישוב יצהר יוכפל וגם תפוח מערב ייבנה. מועצת התכנון העליונה אישרה לבנות 1000 יחידות דיור בשומרון.

ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשפ"א

הנחת אבן פינה לשכונה חדשה בהר ברכה
הנחת אבן פינה לשכונה חדשה בהר ברכה
צילום: דוברות שומרון

מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי אישרה היום (חמישי) בניית כ-1000 יחידות דיור חדשות בשומרון.

בישוב הר ברכה התקבל אישור (שלב א') ל-286 יחידות דיור, מה שצפוי להגדיל את הישוב ב-50%. בישוב תפוח התקבל אישור היסטורי (שלב א') ל-133 יחידות דיור בתפוח מערב.

בישוב יצהר התקבל אישור ל-211 יחידות דיור (אישור סופי), מה שצפוי להכפיל את מספר יחידות הדיור המאושרות בישוב ולאפשר בניית מוסדות ציבור. כמו כן אושרו לבנייה (אישור סופי) 74 יחידות דיור בישוב עינב.

האישורים התקבלו לאחר עבודה מאומצת של אגף הנדסה במועצה האזורית שומרון בהובלתו של ראש המועצה יוסי דגן ובשיתוף פעולה מלא עם מזכירויות הישובים.

"זהו יום חג לשומרון", בירך יוסי דגן, "ההתקדמות בישוב הר ברכה, ביצהר, בעינב ובתפוח היא נדבך נוסף בדרך למיליון תושבים בחבל הארץ היפהפה הזה. אני רוצה להודות לראש הממשלה בנימין נתניהו, למנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, לראש המנהל האזרחי רסאן עליאן, לשרת התחבורה מירי רגב, לשר הבריאות יולי אדלשטיין, ליו"ר הכנסת יריב לוין, למזכ''ל ''אמנה'' זאב חבר, למהנדס המועצה יהודה אלקלעי וצוות המועצה ולהנהגות הישובים.

''לצד השמחה הגדולה, אני רוצה לבקש מראש הממשלה לא לעצור כאן. השמחה על הבנייה גדולה אולם זוהי טיפה בים, לאחר שהריבונות ירדה מהשולחן הציפייה היא לבניה וחיזוק הישובים עשרת מונים מבעבר".