לוחמי דובדבן
לוחמי דובדבן צילום: דובר צה"ל

מפקד אוגדה 98, תת-אלוף עופר וינטר, הדיח מתפקידו את מפקד הפלוגה מיחידת דובדבן שהפר בידוד, התפלל עם חיילים במקום סגור ואף לא דיבר אמת בחקירה האפידמיולוגית.

מפקד הפלוגה נחשף לחולה קורונה מאומת, הפר בידוד, וכתוצאה מכך 27 חיילים ביחידה נדבקו בנגיף.

כתב ''כאן'' רועי שרון דיווח כי לאחר שסגנו של המפקד נדבק בקורונה, נכנס המפקד לבידוד אותו הפר ביום הכיפורים כשהתפלל עם חייליו בבית הכנסת שבבסיס.

מאוחר יותר התברר כי הוא נדבק בעצמו בקורונה וגרם להדבקתם של עשרות חיילים נוספים. בצה"ל ראו את האירוע בחומרה וכאמור מפקד הפלוגה הודח מתפקידו.

תגובת דובר צה"ל: "בעקבות התפרצות תחלואת נגיף קורונה בפלגת ההכשרות של יחידת דובדבן בבית הספר לקומנדו, הציג בימים האחרונים מפקד חטיבת הקומנדו, אל"ם קובי הלר, את מסקנות התחקיר שנעשה והפקת הלקחים בנושא בפני מפקד "עוצבת האש", תא"ל עופר וינטר.

''ממסקנות התחקיר עולה כי באירוע זה, מעגלי ההתגוננות של היחידה מול הנגיף נפרצו בעקבות מספר תקלות שבבסיסן אי מימוש הנחיות מקרפ״ר בנוגע לכניסה לבידוד ואי אמירת כל האמת במהלך החקירה האפידמיולוגית שהתבצעה על ידי רופא היחידה.

''לאחר בירור פיקודי שבוצע היום מול מפקד הפלוגה, קיבל מפקד האוגדה את המלצת מפקד החטיבה להדיחו מתפקיד. מפקד האוגדה ציין כי מפקד הפלוגה לא הקפיד על בידוד עצמי ובכך הכניס את כלל חייליו לסיכון ביודעין, וחרג מהנורמות המצופות ממ״פ בצה״ל.

''בנוסף חידד מפקד האוגדה את חשיבות שמירת ההנחיות והפקודות למניעת התפשטות נגיף הקורונה בהינתן חולה מאומת או חשד לחולה ביחידות. מפקד האוגדה הנחה כי לקחי האירוע יועברו בכלל יחידות האוגדה", לשון תגובת צה''ל.