בועז ביסמוט, עורך ישראל היום

עורך העיתון 'ישראל היום' בועז ביסמוט, אומר לערוץ 7 כי מי שממהרים להספיד את האפשרות שהנשיא האמריקני דונלד טראמפ לא ימשיך לכהונה שנייה, טועים בהחלט.

"מבחינת הסקרים הרי לא צריך בחירות בכלל ואפשר לחסוך הרבה כסף כי ביידן הוא כבר הנשיא. אלא שלמדנו בעשורים האחרונים שצריך לקחת את הסקרים בעירבון מוגבל ועל אחת כמה וכמה בארה"ב שבה ב-2016 היו אתרים שנתנו לטראמפ סיכוי מזערי לנצח", מסביר ביסמוט.

לדבריו, "נכון שעל פי הסקרים לביידן יש יתרון גדול במדינות חשובות ומכריעות. אם אלה היו בחירות רגילות הייתי מודאג בגלל טראמפ, אבל יש שני דברים שונים בבחירות הללו: האחד הוא הקורונה והשני הוא דונלד טראמפ עצמו. לטוב ולרע האישיות שלו משפיעה על הבחירות האלה".

ביסמוט מתייחס לחיסרון של טראמפ, הזלזול שלו בנגיף הקורונה וההידבקות באחרונה. "כל הזלזול של טראמפ בקורונה יכול היה להיתפס כדבר בעייתי. אבל אם טראמפ מכריע את הנגיף הזה, למרות שהוא בקבוצת סיכון, הרי שמה שהיה לו לרועץ יכול בסופו של דבר להוות יתרון. גם בעימות הראשון והיחידי בין השניים אמרו שיתקפו את טראמפ כי הוא לא נהג בצורה אחראית. אבל בסופו של דבר האם לביידן היה מענה אמיתי? יש את העניין של כיצד טראמפ טיפל בנגיף ולעומת זאת המאבק האישי שלו בנגיף יכול להיתפס כניצחון מזהיר".

הוא מתייחס גם אופן ההצבעה של היהודים האמריקניים. "אין ספק שהיסטורית היהודים תמכו בדמוקרטים ודווקא הרפובליקנים עשו להם בעיות. הרבה דברים השתנו והיום החלוקה היא בערך 70% לדמוקרטים ו-30% לרפובליקנים".

"יש את העניין שאנשים מתביישים לומר מה הם מצביעים. היום כשתאמר שאתה מצביע לטראמפ עלולים להסתכל עליך אחרת. לכן, לדעתי, הרבה אנשים לא אומרים שהם מצביעים לו אבל בקלפי נוהגים אחרת וזה קיים באופן משמעותי בקהילה היהודית", מוסיף ביסמוט.

"ליהודים בארה"ב יש עניין להראות: אני אמריקני ואעשה מה שטוב לאמריקה. יצא לי להרצות בהמון מקומות ותמיד שהייתי מוזמן לקהילה יהודית ראיתי דגל של אותו מדינה שבה התארחתי לצד דגל ישראל.

''תמיד ליהודים היתה זיקה למדינת ישראל ואם יש נשיא שהוא כל כך פרו ישראלי וממול מתייצב ביידן כמי שהיה סגנו של אובמה, שבתום כהונתו העביר החלטה שלפיה מזרח ירושלים בעייתית, למה לא להצביע לו? הרי מה עשה טראמפ? העביר את השגרירות לירושלים בקדנציה הראשונה. יחי ההבדל", הוא מסכם.