הכנסת אישרה את ההסכם ההיסטורי בין ישראל לאיחוד האמירויות

נתניהו: ראיתי ח"כים שהצביעו בהתלהבות למען הסכם אוסלו והם לא מצביעים עכשיו. הם יודעים את ההבדל בין שלום פיקטיבי לשלום הזה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשפ"א

ראש הממשלה נתניהו בכנסת
ראש הממשלה נתניהו בכנסת
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

מליאת הכנסת אישרה הערב (חמישי) את הסכם השלום ההיסטורי בין ישראל לאיחוד האמירויות.

80 חברי כנסת תמכו בהסכם. 13 חברי כנסת מהרשימה המשותפת התנגדו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם לפני ההצבעה: "ישראל בראשותי תמשיך לפעול להרחבת השלום ואני מאמין שמדינות נוספות יתווספו בעזרת השם ואני מקווה ככל שהדבר ניתן נעשה ונצליח".

"ראיתי ח"כים שהצביעו בהתלהבות למען הסכם אוסלו והם לא מצביעים עכשיו. הם כנראה יודעים את ההבדל בין שלום פיקטיבי לשלום הזה. מי שמתנגד לשלום עם האמירויות - מתנגד בעצם לשלום''.

נתניהו סיפר מקצת מאחורי הקלעים של הסכם השלום עם האמירויות, ''השלום לא נפל עלינו ככה סתם מהשמיים, אלא תוצאה של משנה סדורה ודרך עקבית שאני מקדם 25 שנים.

"הייתה לנו הקפאת יחסים עם אחת המדינות באזור שדיברנו עליהן היום - קיטוע במערכת יחסים חשובה. שנים לא היה קשר וזה השתנה ביום אחד - כשעבדכם הלך לנאום בקונגרס. קיבלתי שם מסרים חזקים שאם אתייצב בעוצמה נגד איראן הם יתייצבו איתי", אמר.

חבר הכנסת אלי אבידר מישראל ביתנו הורחק ממליאת הכנסת בעת נאום ראש הממשלה, בעודו צועק אל עבר נתניהו "אנחנו נבוא אליך לבלפור".

שר המל''ג זאב אלקין אמר כי זהו יום היסטורי, ''אפשר לעשות שלום עם העולם הערבי בלי נסיגות, בלי ויתור על חבלי מולדת, בלי הקמת מדינה פלסטינית. שלום תמורת שלום, ולא שלום תמורת קורבנות השלום. והרשימה המשותפת מוכיחה שוב שהיא לא מחפשת את השלום לישראלים, אלא פועלת לפי הפקודות מרמאללה''.