מנדלבליט: נתניהו לא ייחקר בפרשת הצוללות

היועץ המשפטי לממשלה הודיע שלא תיפתח חקירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת המניות ובפרשת כלי השיט.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשפ"א

מנדלבליט: נתניהו לא ייחקר בפרשת הצוללות-ערוץ 7
Netanyahu
Flash 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע הערב (חמישי) שלא תיפתח חקירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת המניות ובפרשת כלי השיט (צוללות).

מנדלבליט אימץ את המלצת המשטרה והפרקליטות לסגור את פרשת המניות שבה עלה חשד כי ראש הממשלה העביר דיווח שקרי לוועדת ההיתרים על היקף החזקותיו במניות. "למרות התהיות - אין בסיס לחקירה פלילית", קבע היועץ המשפטי לממשלה.

כאמור, מנדלבליט לא יפתח בחקירה גם ביחס לטענות שעלו לאחרונה על חלקו של נתניהו בפרשת כלי השיט (פרשה 3000), וציין כי גם החלטה זו התקבלה בהתאם לעמדת פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל, שאותה אימץ היועץ המשפטי לממשלה.

נימוקי היועץ המשפטי לממשלה

מנדלבליט הסביר מדוע לא לפתוח חקירה פלילית בפרשת המניות, "גם אם היה ניתן, מבחינה מעשית, להעמיק בבדיקת נסיבות מתן טובת ההנאה המגולמת ברכישת הזכויות בשנת 2007, לפני כ-13 שנה, ובבדיקת היקפה של אותה טובת הנאה, דבר שכאמור לשיטת כל העוסקים בעניין יש בו קושי ממשי, הרי שעבירת העוון של מרמה והפרת אמונים, שהיא הרלוונטית לענייננו, כבר התיישנה מבחינת הדין הפלילי מספר שנים לפני המועד בו הובא הדבר לפתחה של מערכת אכיפת החוק.

"בנסיבות אלה, קיבלתי, כאמור, את המלצת משטרת ישראל ופרקליטות המדינה כי המסד הראייתי בנושא אינו מצדיק חקירה, וזאת גם בשים לב לטענה אודות מערכת היחסים הייחודית בין מיליקובסקי לנתניהו כמתואר, ולאור הזמן הרב שחלף המשפיע מאוד על האפשרות להגיע לחקר האמת, ובפרט לאור קיומה של התיישנות מהותית. אם לחדד לעניין ההתיישנות, קבלת טובת ההנאה אפשרית על ידי נתניהו ממיליקובסקי, הובאה לבחינת מערכת אכיפת החוק כאשר העבירה שהיא עשויה לגבש כבר התיישנה מספר שנים קודם לכן מבחינת הדין הפלילי".