דוד אלחייני שיבח את יועז הנדל: "סיבים אופטיים ביו"ש - צעד חשוב ומבורך"

יו''ר מועצת יש''ע הודה לשר התקשורת מ''דרך ארץ'' על החלטתו לאפשר פריסת סיבים אופטיים גם ביישובים הצעירים ביהודה ושומרון.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשפ"א

דוד אלחיאני
דוד אלחיאני
צילום: חזקי ברוך

יו''ר מועצת יש''ע דוד אלחייני בירך את שר התקשורת יועז הנדל (דרך ארץ) על שינוי המדיניות כלפי פריסת הסיבים האופטיים ביישובים הצעירים ביהודה ושומרון.

"שמחנו לשמוע היום את ההנחיה החדשה של שר התקשורת יועז הנדל, באמצעותה יוכלו גם היישובים הצעירים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן להתחבר לאינטרנט מהיר. אנחנו מודים לשר על פעילתו המבורכת'', אמר אלחייני.

לדבריו, חיבור התקשורת בכלל והאינטרנט בפרט לכלל היישובים ביו"ש הוא בעל חשיבות רבה, ''אם בחינוך בתקופת הקורונה ואם בהיבט הביטחוני והחברתי. כמו כן, זהו צעד חשוב של השר הנדל בהליך לקראת השוואת התנאים של תושבי היישובים ביהודה ושומרון''.

יו"ר מועצת יש"ע העביר מסר ברור לראש הממשלה בנימין נתניהו: ''אנחנו קוראים לראש הממשלה להסדיר את כל היישובים באזור, בכדי שיוכלו לקבל את כלל השירותים המגיעים לאזרחי המדינה בצורה מלאה. עד שלא תהיה הסדרה מלאה ואישור של כל היישובים נמשיך להשתמש בפלסטרים במקום לפתור את הבעיה עצמה".

שר התקשורת יועז הנדל
צילום: משה ביטון

כאמור, שר התקשורת הנדל הודיע כי כבר בקרוב יוכלו חברות פרטיות שיקבלו רישיון לפרוס תשתיות אינטרנט בכל יישוב. ''במשך שנים התייחסו למאחזים וליישובים ביהודה ושומרון בתוך איזה וואקום, איזה ריק, הדרג המדיני קרי אני והקודם, למרות ימיניותו הרבה או שלא, בחר שלא להתעסק עם אותם יישובים ולא לספק להם שירותים של חשמל, מים וגם אינטרנט בגלל ההגדרה של אזור לא מוגדר בתוך הוואקום הזה״, אמר הנדל.

הנדל הדגיש כי ''כל יישוב שיפנה לחברה והחברה תקבל רישיון, יכול לפרוס סיבים אופטיים. אני לא מדבר על אינטרנט איטי אלא סיבים אופטיים עד הבית''.