אילוסטרציה
אילוסטרציה iStock

בתי הספר באזורים המוגדרים 'אדומים' במדינת ניו יורק נסגרים בזה אחר זה בהוראת מושל המדינה, אבל בשכונת בורו פארק שבברוקלין, שבישראל היתה זוכה להגדרה 'אדום בוהק', מתייחסים להוראות כהמלצה בלבד.

בתי הספר של הקהילה החרדית פועלים בימים אלה ולמעשה ברגע שהסתיים חג הסוכות חזרו בהם לשגרת הלימודים. זאת כחלק מזעם רב ששורר בקהילות החרדיות ברחבי המדינה שכולן כמעט מתגוררות באזורים שהוגדרו כבעלי אחוז תחלואה גבוה.

בחלק מבתי הספר לומדים בחשאי כדי שלא להגיע להתנגשות כלשהי עם רשויות החוק, אך בבתי ספר אחרים השערים פתוחים כבכל יום והאוטובוסים מביאים ומחזירים את הילדים כבשגרה.

על אחד מהם נכתב באנגלית 'בשל הקורונה המקום סגור', אך ביידיש נרשם כי 'ניתן להיכנס דרך הדלת הצדדית'.

גם ביקורות פיקוח שנערכו בימים האחרונים לא הצליחו לאתר חריגות, כיוון שהתלמידים מרוכזים בחלק מסויים בבית הספר וכשמגיעה ביקורת, באופן די מתורגל, הם מועברים לנקודה נסתרת מהעין בבית הספר עד שהפקחים עוזבים את המקום.

מורות המלמדות בבית ספר לבנות בשכונת בורו פארק מודות שאין שמירה על הריחוק החברתי, אין עטיית מסכות והישיבה של התלמידות היא ללא שינוי ממה שהיה לפני התפרצות הנגיף ומדובר בצפיפות יחסית.

באזורים האדומים של ברוקלין, בהם יש אחוז ניכר של יהודים שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 7% ובתי הספר אמורים להיסגר אוטומטית אם שיעור החיוביים הממוצע עולה על 3%.