איילת שקד:
זה כישלון - וזו הצלחה

נאומה המלא של יו"ר סיעת ימינה, ח"כ איילת שקד, בדיון במליאת הכנסת על הסכם השלום עם איחוד האמירויות.

ח"כ איילת שקד , כ"ז בתשרי תשפ"א

איילת שקד
איילת שקד
צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

אני מברכת את ראש הממשלה ואת אזרחי ישראל על הסכם השלום וכינון היחסים הדיפלומטים עם איחוד האמירויות ובחריין. ההסכמים שנחתמו בזמנו עם ירדן ומצרים, היו הסכמי שלום קרים. הסכם שלום בין מנהיגים ולא בין העמים. הסכמי השלום האלה יהיו חמים, בין העמים.

כבר עשרות שנים מתקיימים יחסים כלכליים וביטחוניים עם איחוד האמירויות מתחת לפני השטח.
אני שמחה שכעת הם הפכו גלויים וידועים לכל, תוך קיום קשרים דיפלומטיים, עסקיים ותירותיים. הסכם זה יחזק עוד יותר את ישראל מבחינה כלכלית וביטחונית. זה הסכם אסטרטגי שמחזק את מבקשי השלום למול ציר הרשע שמקורו באיראן.

אבל צריך לומר ביושר, היה להסכם הזה מחיר כבד. בגללו פספסנו הזדמנות בלתי חוזרת. בגללו החלת הריבונות על יהודה ושומרון הפכה לחלום רחוק. אומר את הברור מאליו, עם אינו כובש בארצו. החלת הריבונות בוא תבוא והיום ניתן לומר שיש גם רוב ברור בכנסת שמתנגד בכל תוקף להקמת מדינה פלסטינית בין הים לירדן.

ראש הממשלה אמר היום בקולו, תאמינו או לא, כי הסגר הנוכחי - הוא הצלחה אדירה. אם כן חברים יקרים, בואו נלמד את ההבדל בין הצלחה לכישלון. הסכם השלום הזה, על אף המחיר הכבד, הוא הצלחה.

סגר על 9 מיליון אזרחים הוא כישלון, כישלון מהדהד. נתב"ג סגור הוא כישלון. 9 חודשים כבר עברו מפרוץ המגפה ולסטארט-אפ ניישן עדיין אין מעבדה בנתב"ג. אם באיחוד האמירויות עסקינן, כשנוחתים בשדה התעופה באבו דאבי, עושים מיד בדיקת קורונה, ומקבלים תוצאה תוך פחות משעה! זאת הצלחה.

למעלה מ-2000 מתים ממגפה זה כישלון. למעלה מ-800 אלף מובטלים זה כישלון. בתי חולים שנמצאים על סף קריסה וצוותים רפואיים מותשים - זה כישלון. משפחות שלמות ששני בני הזוג איבדו את עבודתם ושמטה לחמן קרס באחת - זה כישלון.

העיר אילת עם 70% אחוזי אבטלה - זה כישלון. הורים שאינם יודעים איך ישלמו בחודש הבא משכנתא, זה כישלון. ממשלה מפולגת ומסוכסכת שמכתיבה הנחיות מבולבלות, ותמיד ברגע האחרון - זה - כישלון. ממשלה שאיבדה בכישרון רב את האמון הציבורי החשוב כל כך במגפה - זה כישלון.

אבל, חברים יקרים, וזה חשוב לזכור תמיד, מדינת ישראל היא הצלחה. ב-70 שנה בנינו פה מדינה לתפארת. הצלחה בכל קנה מידה עולמי והיסטורי. ולא ניתן להפוך אותה לכישלון.

אני פונה מפה לאזרחי מדינת ישראל, זה תלוי הרבה גם בכל אחד מאיתנו. את החוזה בין הממשלה לאזרחים, הממשלה הפרה. אבל אתם אל תפרו. תהיו אחראים, תשמעו להנחיות, תעטו מסכות ותמנעו מהתקהלויות. אנחנו במשבר, אבל משבר שאפשר לצאת ממנו. מה שבנינו פה לא ייחרב, ידענו תקופות קשות, אך צלחנו את כולן.

בספר תהילים דוד המלך מתפלל כי ישרור שלום מחוץ לירושלים – אבל, בראש ובראשונה בתוכה. וכך הוא מבקש: יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ

אזרחי ישראל היקרים, אני מבטיחה לכם שאפשר גם אחרת. אפשר לטפל במשבר הקורונה בהצלחה, כמו שהעם הזה יודע.

ומילה אחרונה לשוטרי משטרת ישראל וחיילי מג"ב. הוטלה עליכם משימה כמעט בלתי אפשרית על ידי הנהגה מפוחדת ומבוהלת. ואתם עומדים בקו החזית וסופגים את כל הרפש מימין ומשמאל ומכל המגזרים. גם אם יש ביקורת מוצדקת לעיתים, הרי שיש לומר אותה בדרכים ראויות ולא חלילה במתקפה על אותם אלו שעושים את עבודתם נאמנה. אני רוצה לחזק את ידיכם.

לצערי עם ישראל הוא עם למוד קשיים וניסיונות. בכל הפעמים בהם נקלענו למשבר - המשבר איחד אותנו. בשעות קשות, עם ישראל יודע להתאחד ועוצמתו האדירה נגלית לכל. וכך אני מבטיחה, יהיה גם הפעם.