הכרעה דרמטית בסודאן

CNN: ממשלת סודאן מתכנסת כדי להכריע בסוגיית כינון היחסים עם ישראל.

תגיות: סודן
עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשפ"א

סודן
סודן
צילום: istock

רשת CNN בערבית מדווחת הערב (חמישי) כי ממשלת סודאן מכונסת בשעה זו כדי להכריע בסוגיית הנורמליזציה עם ישראל.

אתמול סיפרו גורמי מודיעין כי ארצות הברית הקציבה להנהגה בסודאן 24 שעות להחליט על הסכם נורמליזציה עם ישראל.

בחודש שעבר דווח בערוץ i24NEWS כי ראש הממשלה נתניהו צפוי להיפגש באוגנדה עם מנהיג סודאן, עבד אל פתאח אל-בורהאן. הפגישה נדחתה אך עדיין צפויה להתקיים בקרוב.

מוקדם יותר הערב אישרה מליאת הכנסת את הסכם השלום ההיסטורי בין ישראל לאיחוד האמירויות. 80 חברי כנסת תמכו בהסכם. 13 חברי כנסת מהרשימה המשותפת התנגדו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם לפני ההצבעה: "ישראל בראשותי תמשיך לפעול להרחבת השלום ואני מאמין שמדינות נוספות יתווספו בעזרת השם ואני מקווה ככל שהדבר ניתן נעשה ונצליח".

"ראיתי ח"כים שהצביעו בהתלהבות למען הסכם אוסלו והם לא מצביעים עכשיו. הם כנראה יודעים את ההבדל בין שלום פיקטיבי לשלום הזה. מי שמתנגד לשלום עם האמירויות - מתנגד בעצם לשלום''.

נתניהו סיפר מקצת מאחורי הקלעים של הסכם השלום עם האמירויות, ''השלום לא נפל עלינו ככה סתם מהשמיים, אלא תוצאה של משנה סדורה ודרך עקבית שאני מקדם 25 שנים.

"הייתה לנו הקפאת יחסים עם אחת המדינות באזור שדיברנו עליהן היום - קיטוע במערכת יחסים חשובה. שנים לא היה קשר וזה השתנה ביום אחד - כשעבדכם הלך לנאום בקונגרס. קיבלתי שם מסרים חזקים שאם אתייצב בעוצמה נגד איראן הם יתייצבו איתי", אמר ראש הממשלה.