תסמונת נדירה לילדים שחלו בקורונה

שלושה ילדים אושפזו בטיפול נמרץ בעקבות תסמונת נדירה הפוגעת בלב, שבה לקו לאחר שהחלימו מקורונה.

ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשפ"א

ילדה בת 9, ילדה בת 10 ונער בן 16 מאושפזים במחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים קפלן ברחובות, אחרי שהחלימו מנגיף הקורונה ולקו בתסמונת נדירה הפוגעת בלב.

אחד מהילדים במצב קשה ושניים נוספים באורח בינוני.

נכון להערב (חמישי) ישנם 40,851 חולי קורונה פעילים בישראל, במהלך היום אובחנו 1,013 חולים חדשים. מספר החולים במצב קשה עומד על 742 ומספר המונשמים הוא 246. עד היום נפטרו בישראל 2,127 בני אדם שנדבקו בנגיף.

מוקדם יותר אישר קבינט הקורונה את פתיחת העסקים ללא קהל וביטול מגבלת הקילומטר החל מיום ראשון הקרוב.

גם החופים והפארקים ייפתחו. יותר מתפללים יורשו להתפלל בכותל ומסעדות יוכלו להציע ''איסוף עצמי'' (טייק אווי). מחר יצביעו השרים על פתיחת מערכת החינוך לגיל הרך.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שנאם במליאת הכנסת, התייחס להקלות בסגר שעליהן החליט קבינט הקורונה: ''מדינות רבות באירופה עברו אותנו בתחלואה, עשינו את הצעד שהן חוששות לעשות. הסגר עובד, כדי שהסגר לא יבוזבז צריך לצאת ממנו הדרגתית - להיצמד למתווה משרד הבריאות, לא חרגנו מהמתווה שהוצג. נעבור משלב לשלב על פי המדדים''.

"היינו בעשרת אלפים חולים ביום, וכעת אנחנו מתחת לאלפיים. היעד הוא 250 חולים ביום, אבל זה אומר שלא חרגנו מהמתווה. לכן צריך לחכות שבועיים. אם המספרים יעלו - נעצור ונהדק בחזרה את ההגבלות", אמר ראש הממשלה.