בצה"ל מאבדים את החרדים

כבר ארבעה חודשים מעכב צה"ל מינוי של מפקד קבוע ליחידת מינהלת החרדים הצבאית

תגיות: חרדים צה"ל
ערוץ 7 , כ"ח בתשרי תשפ"א

ארכיון
ארכיון
צילום: יעקב נחומי. פלאש 90

מאבקי כוח פנימיים בתוך אגף כוח האדם מונעים כעת את מינויו של הקצין לתפקיד ראש מינהלת החרדים, ולמעשה כבר ארבעה חודשים מאז עזיבתו של ראש המינהלת הקודם, סא"ל תלם חזן, התפקיד לא מאויש, כך מדווח הבוקר יוסי יהושוע בעיתון ידיעות אחרונות.

ממלא המקום הזמני, קצין בדרגת רס"ן שמשון קליין, שוחרר לפני חודש לאחר שהובהר לו כי לא יוכל להתמודד על התפקיד.

כזכור, לפני כשנה פורסם ברשת ב' כי המדור לגיוס חרדים בצה"ל "ניפח" במשך שנים ארוכות את מספר המתגייסים החרדים. התברר כי נתוני המתגייסים הוכפלו ואף שולשו על ידי צירוף נתונים של מתגייסים שאינם חרדים או דתיים כלל.

בשנה האחרונה מספר החרדים שהתגייסו לצבא ירד דרמטית מ־1,800 ל־1,222. בצה"ל טוענים כי הסיבה לפער טמונה בשינוי הקריטריונים שלפיהם נספרים החיילים החרדים, בעקבות ועדת רוני נומה שהקשיחה את ההגדרות.

מדובר צה"ל נמסר, "לאחר פרישתו מצה"ל של ראש מינהלת החרדים הקודם, התמנה ממלא מקום זמני לתפקיד. לפני שבועות בודדים, ממלא המקום הגיע לגיל פרישה וסיים גם הוא את תפקידו. מאז יציאתו של ממלא המקום לחופשת פרישה, רח"ט תומכ"א מנהל בעצמו את כלל הדיונים, הגיוסים והעבודה השוטפת של מינהלת החרדים הצבאית. בימים אלה אנו נמצאים בתהליך איתור במטרה למנות את המפקד המתאים ביותר למינהלת. לא קיים עיכוב ואין עצירה בפעילות המינהלת שנמשכת כמתוכנן. כל ניסיון לייצר מצג אחר הוא שגוי ומוטעה".