שיתוף פעולה חדש: התרמות דם של מד"א בסניפי בני עקיבא

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל: שיתוף הפעולה עם מד"א הוא נדבך משמעותי בסיוע למען הבריאות של כולנו בימים הלא פשוטים בהם אנו נמצאים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ח בתשרי תשפ"א

הערבות ההדדית ורוח ההתנדבות הם נר לרגלינו
הערבות ההדדית ורוח ההתנדבות הם נר לרגלינו
צילום: בני עקיבא

בעקבות המחסור שנוצר בתקופה האחרונה במלאי הדם - נולד שיתוף פעולה חדש בין שירותי הדם של מד"א לתנועת בני עקיבא: צוותי מד"א מקיימים התרמות דם בסניפי התנועה בכל רחבי הארץ.

הפרויקט המשותף החל לפני מספר שבועות, כאשר הוא התעצם בימי הסגר ועוד סניפים הצטרפו לפרויקט. ההיענות בקרב החניכים (מגיל 17 ומעלה) היא רבה והתנועה אף מקיימת "תחרות" בין הסניפים על עשיה חברתית בימי הסגר שנמדדת, בין היתר, גם על-פי ההירתמות למיזם המשותף עם מד"א.

השבוע התקיימו התרמות דם בבאר שבע ובמושב חמד, בהן נאספו במהלך מספר שעות כ-100 מנות דם. כך גם בסניף ברמת גן לפני מספר ימים, בתוך שעות נאספו כ-50 מנות דם. בקרוב יהיה התרמות דם נוספות בסניפים שונים ברחבי הארץ – בפתח תקווה, נתניה, אריאל ועוד.

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל: "התנועה פועלת בימים אלו מסביב לשעון על מנת לסייע בכל מקום בו נידרש. אנו רואים בשת"פ עם מד"א נדבך משמעותי בסיוע למען הבריאות של כולנו בימים הלא פשוטים בהם אנו נמצאים. התנועה תמשיך לסייע בכל מקום בו היא תידרש לכך".

ליאור אלטמן מנהל מערך ההתרמות הארצי של מד"א: "אנו רואים בשיתוף הפעולה עם תנועת בני עקיבא, אבן דרך חשובה בדרכינו אל היעד. הנוער הערכי של התנועה, סגל התנועה והנהלתה באים לידי ביטוי מדי יום בתקופה האחרונה, בפעילותם היוצאת מהכלל בביצוע התרמות הדם. הערבות ההדדית ורוח ההתנדבות הם נר לרגלינו כאומה בכלל וכארגון בפרט ואנו שמחים שחברנו לארגון בעל ערכים והשקפת עולם זהים. יישר כוח גדול ותודה רבה לכל העוסקים במלאכה".