פרופ' גבי ברבש
פרופ' גבי ברבשצילום: חדשות 12

לאחר מתח רב בצמרת המלחמה בקורונה, קיבל קבינט הקורונה אמש (ה') מספר החלטות באשר ליציאה מהסגר בתחילת השבוע הבא.

הקבינט אישר להסיר את ההגבלה שאוסרת על התרחקות של יותר מקילומטר מהבית, אישר פתיחת גני הילדים ומעונות לגיל הרך, פתיחת עסקים ללא קבלת קהל ואיסוף עצמי ממסעדות.

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר פרופ' גבי ברבש שוחח עם ניסים משעל ב־103fm והביע את דעתו על ניסיונות החזרה לשגרה: "לא צריכים לצאת מהסגר ביעד של 2,000 נדבקים ביום, היו צריכים לצאת מהסגר כשהתחלואה תרד. כשיש תחלואה כזאת וכששולחים ילדים לכיתות של 30%, זה יגרום ליותר תחלואה ברמה הציבורית".

1,608 חולי קורונה אובחנו אתמול (חמישי) בישראל, ומאז חצות אובחנו עוד 275 נדבקים. בבתי החולים מאושפזים 713 חולי קורונה במצב קשה, ומהם 247 מונשמים. מפרוץ המגפה בישראל נפטרו 2,128 בני אדם. שיעור החיוביים בבדיקות שבוצעו אתמול עמד על 4.5%, מתוך 35,466 בדיקות שפוענחו.

אמש אישר קבינט הקורונה את תחילת תהליך היציאה מהסגר. ביום ראשון ייפתחו מוסדות החינוך בגילים 6-0, עסקים ללא קבלת קהל, שמורות טבע, פארקים וחופי הים.

כמו כן, יתאפשר איסוף עצמי ממסעדות ותבוטל מגבלת היציאה למרחק של יותר מקילומטר מהבית. רחבת הכותל המערבי וכנסיית הקבר ייפתחו לתפילה לפי קפסולות. מיום ראשון יהיה מותר לעבור בין בתים, במגבלה של 20 איש בשטח פתוח ועשרה בחלל סגור. תחבורה ציבורית חוזרת ל-100% פעולה, מותרת תפוסה של עד 50% באוטובוסים ובקרונות רכבת.