פרופ' גמזו מעריך:
עד יום חמישי לא יהיו ערים אדומות

פרויקטור הקורונה ממליץ להוריד את בית שמש וקרית מלאכי וכן מספר שכונות בירושלים מהרשימה של הערים עם תחלואה גבוהה בהן ימשך הסגר.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ח בתשרי תשפ"א

דרייב אין בדיקות קורונה באצטדיון פתח תקווה
דרייב אין בדיקות קורונה באצטדיון פתח תקווה
צילום: איתן אלחדז/TPS

ועדת השרים לאזורים מוגבלים תתכנס בשעה 14:00 בצהריים (שישי) כדי לדון בהמשך הסגר על היישובים האדומים ולאשר את רשימת היישובים האדומים.

לאור מגמת הירידה בנתוני התחלואה בערים האדומות, פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו ממליץ לממשלה להוריד את הערים בית שמש וקרית מלאכי וכן מספר שכונות בירושלים מהרשימה של הערים עם תחלואה גבוהה בהן ימשך הסגר.

כמו כן ממליץ פרופ' גמזו להגביל את משך הסגר עד יום רביעי בחצות מתוך הערכה שאם המגמה תימשך לא יהיו כנראה ערים אדומות בישראל.

ברשימת הערים האדומות נמצאות בין היתר ביתר עילית, אלעד, מודיעין עילית, בני ברק ו-3 שכונות בירושלים. לפי שעה בית שמש נותרה מחוץ לרשימה.

לבקשת ראשי הערים האדומות, שרים הממשלה ידונו גם באפשרות להתיר פתיחת גני ילדים בגילאי 0-6 בערים האדומות.

שר התקשורת יועז הנדל (דרך ארץ) אמר כי יצביע נגד כל הצעה להקל על הערים האדומות, ״חייבים לפתוח באופן מדוד ודיפרנציאלי את הערים על פי הצבע שלהן. עיר אדומה צריכה לקבל סיוע אדיר מהמדינה אבל להשאר סגורה. ‏אין שום הגיון לחזור על אותה טעות. ‏אם ינתנו הקלות בערים אדומות אצביע נגד״.

1,608 חולי קורונה אובחנו אתמול (חמישי) בישראל, ומאז חצות אובחנו עוד 275 נדבקים. בבתי החולים מאושפזים 713 חולי קורונה במצב קשה, ומהם 247 מונשמים. מפרוץ המגפה בישראל נפטרו 2,128 בני אדם. שיעור החיוביים בבדיקות שבוצעו אתמול עמד על 4.5%, מתוך 35,466 בדיקות שפוענחו.

אמש אישר קבינט הקורונה את תחילת תהליך היציאה מהסגר. ביום ראשון ייפתחו מוסדות החינוך בגילים 6-0, עסקים ללא קבלת קהל, שמורות טבע, פארקים וחופי הים.

כמו כן, יתאפשר איסוף עצמי ממסעדות ותבוטל מגבלת היציאה למרחק של יותר מקילומטר מהבית. רחבת הכותל המערבי וכנסיית הקבר ייפתחו לתפילה לפי קפסולות. מיום ראשון יהיה מותר לעבור בין בתים, במגבלה של 20 איש בשטח פתוח ועשרה בחלל סגור. תחבורה ציבורית חוזרת ל-100% פעולה, מותרת תפוסה של עד 50% באוטובוסים ובקרונות רכבת.